Trwa ładowanie...
d1o20c1

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas?

Zmiana czasu 2020. Wkrótce przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy. Czy przestawią się one automatycznie - o jedną godzinę wstecz? Kiedy dokładnie jest zmiana czasu? Sprawdź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas?
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas? (Pixabay, Fot: Bru-nO)
d1o20c1

W Polsce wciąż obowiązuje zmiana czasu i dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Końcem marca, wskazówki w zegarkach przesuwamy o godzinę do przodu i w ten sposób zmieniamy czas z zimowego na letni. Pod koniec października wskazówki w zegarkach cofamy o godzinę, zmieniając tym samym czas z letniego na zimowy.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Najbliższa zmiana czasu odbędzie się w ostatni weekend października, czyli w nocy z 24 na 25 października. O godzinie 3:00 nad ranem czas zmienia się na zimowy, a tym samym będziemy mieć dopiero godzinę 2:00. Dzięki tej zmianie większość zyska dodatkową godzinę snu, osoby pracujące na nocnej zmianie będą pracowały godzinę dłużej. Za tę godzinę dostaną jednak dodatkowe wynagrodzenie lub możliwość odebrania wolnego.

d1o20c1

Branża fitness nie zniesie zamknięcia. "100 tysięcy ludzi trafi na bruk"

Warto zwrócić uwagę na to, że większość zegarków przestawia się automatycznie. Nie trzeba się więc martwić, że godzina na zegarku się nie zmieni.

Zmiana czasu 2020. Kiedy ostatnia zmiana?

W 2018 roku Unia Europejska przeprowadziła ankietę, w której większość opowiedziała się za zniesieniem zmiany czasu. W marcu zeszłego roku Parlament Europejski zatwierdził decyzję na temat likwidacji zmiany czasu. Jednak ostateczna decyzja należy do państw członkowskich UE. Planowo ostatni raz zmiana czasu miałaby zostać przeprowadzona w marcu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o20c1

Podziel się opinią

Share
d1o20c1
d1o20c1
Więcej tematów