Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas?

Zmiana czasu 2020. Wkrótce przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy. Czy przestawią się one automatycznie - o jedną godzinę wstecz? Kiedy dokładnie jest zmiana czasu? Sprawdź.

Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas?
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas?Źródło: Pixabay, Fot: Bru-nO
d16qozj

W Polsce wciąż obowiązuje zmiana czasu i dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Końcem marca, wskazówki w zegarkach przesuwamy o godzinę do przodu i w ten sposób zmieniamy czas z zimowego na letni. Pod koniec października wskazówki w zegarkach cofamy o godzinę, zmieniając tym samym czas z letniego na zimowy.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Najbliższa zmiana czasu odbędzie się w ostatni weekend października, czyli w nocy z 24 na 25 października. O godzinie 3:00 nad ranem czas zmienia się na zimowy, a tym samym będziemy mieć dopiero godzinę 2:00. Dzięki tej zmianie większość zyska dodatkową godzinę snu, osoby pracujące na nocnej zmianie będą pracowały godzinę dłużej. Za tę godzinę dostaną jednak dodatkowe wynagrodzenie lub możliwość odebrania wolnego.

Branża fitness nie zniesie zamknięcia. "100 tysięcy ludzi trafi na bruk"

Warto zwrócić uwagę na to, że większość zegarków przestawia się automatycznie. Nie trzeba się więc martwić, że godzina na zegarku się nie zmieni.

d16qozj

Zmiana czasu 2020. Kiedy ostatnia zmiana?

W 2018 roku Unia Europejska przeprowadziła ankietę, w której większość opowiedziała się za zniesieniem zmiany czasu. W marcu zeszłego roku Parlament Europejski zatwierdził decyzję na temat likwidacji zmiany czasu. Jednak ostateczna decyzja należy do państw członkowskich UE. Planowo ostatni raz zmiana czasu miałaby zostać przeprowadzona w marcu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16qozj

Podziel się opinią

Share
d16qozj
d16qozj
Więcej tematów