Trwa ładowanie...
d4d8wrl

Zmiana czasu 2019. Zobacz, kiedy w marcu przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy to ta zmiana czasu będzie ostatnią?

Zmiana czasu 2019. Marcowa zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy ta zmiana czasu będzie już ostatnią?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019. Zobacz, kiedy w marcu przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy to ta zmiana czasu będzie ostatnią?
Zmiana czasu 2019. Zobacz, kiedy w marcu przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy to ta zmiana czasu będzie ostatnią? (Domena publiczna)
d4d8wrl

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawimy zegarki?

Przypominamy, że 21 marca 2019 nadeszła kalendarzowa wiosna. Już niedługo przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni, a co za tym idzie, dni będą coraz dłuższe. Przypominamy, że zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią. Polska jest jednym z około siedemdziesięciu państw siedemdziesięciu państw na świecie, w których obowiązuje zmiana czasu. Wprowadzono ją na krótko, w czasach dwudziestolecia wojennego, a wróciła po wojnie, aby doprowadzić do większej oszczędności energii (względy finansowe). Chociaż termin zmian czasu wyznacza prosta zasada, wiele osób nadal ma problem z jej zapamiętaniem. Z tego względu przypominamy, że przy przechodzeniu z czasu zimowego na letni, przestawiamy zegarki w ostatni weekend marca, natomiast przy przechodzeniu z letniego, na zimowy, w ostatni weekend października.

Zmiana czasu – czy marcowa zmiana będzie ostatnią?

W roku 2018 ankieta przeprowadzona przez Komisję Europejską ukazała, że większość Europejczyków opowiada się za likwidacją zmiany czasu. Wbrew domysłom wielu, zegarków nie przestawimy po raz ostatni jeszcze w bieżącym roku. Prace nad tym projektem nadal trwają i ustalono, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej w 2021 roku. Co istotne, to właśnie kraje członkowskie UE będą mogły wybrać czy wolą posługiwać się czasem letnim, czy też zimowym.

Przypominamy, że 2019 roku, zmiana czasu na letni odbędzie się w nocy z 30 na 31 marca.

d4d8wrl

Podziel się opinią

Share

d4d8wrl

d4d8wrl
Więcej tematów