Trwa ładowanie...
d4kprg8

Zmiana czasu 2019: sprawdź, kiedy nastąpi zmiana czasu na letni. Po raz ostatni przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2019: zobacz, kiedy i o której godzinie przestawiamy czas z zimowego na letni. Czy zgodnie z zapowiedzianą przez UE likwidacją będzie to ostatnia zmiana czasu?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019: sprawdź, kiedy nastąpi zmiana czasu na letni. Po raz ostatni przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu 2019: sprawdź, kiedy nastąpi zmiana czasu na letni. Po raz ostatni przestawiamy zegarki? (iStock.com)
d4kprg8

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawiamy czas z na letni?

Powszechnie wiadomo, że zegarki przestawiamy dwa razy w roku. Następuje to, gdy przechodzimy z czasu letniego na zimowy (cofamy wskazówki o godzinę do tyłu) oraz z zimowego na letni (przedstawiamy wskazówki o godzinę do przodu). Należy podkreślić, że zmiana czasu z zimowego na letni następuje w ostatnią niedzielę miesiąca. W 2019 roku będziemy musieli przestawić zegarki w niedzielę, w nocy 23 marca (z godziny 2 na 3), a co za tym idzie, będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – zegarki przestawiamy po raz ostatni?

Przeprowadzone w 2018 roku konsultacje na temat przydatności zmiany czasu ukazały, że większość ankietowanych mieszkańców Unii Europejskiej opowiada się za likwidacją zmiany czasu. Prace Komisji Europejskiej nad tą procedurą są nadal w toku. KE zależy na tym, aby to państwa członkowskie same zadecydowały, który czas miałby obowiązywać u nich przez cały rok. W głosowaniu komisji transportu PEtu wstaw treść z 4 marca opowiedziano się za tym, aby zmiana czasu nastąpiła w marcu 2021 roku. Kraje, które zdecydują się przyjąć czas zimowy, ostatni raz przestawią zegarki w październiku 2021 roku.

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów