Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 - kiedy wprowadzamy czas letni? Czy będzie to już ostatnia zmiana czasu w historii?

Pierwsza zmiana czasu w 2019 roku już za 2 tygodnie. Tym razem wprowadzimy czas letni. Oznacza to, że nasz weekend będzie o godzinę krótszy.

Share
Zmiana czasu 2019 - kiedy wprowadzamy czas letni? Czy będzie to już ostatnia zmiana czasu w historii?Źródło: iStock.com
d1zcp4m

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas letni?

Zmiana czasu na letni co rok odbywa się w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy 31 marca. Zabieg ten sprawi, że będziemy spać o godzinę krócej. Pozytywnym aspektem zmiany czasu jest możliwość dłuższego korzystanie ze światła dziennego.

Zmiana czasu 2019 – kiedy zaczyna się czas zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Czas zimowy w 2019 roku wprowadzimy 27 października poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2. Po zmianie czasu będziemy spać o godzinę dłużej.

Zmiana czasu – kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni?

Zmiana czasu w 2019 roku może być jedną z ostatnich w historii. Decyzję, o ostatecznym odejściu od zmiany czasu, może wydać Unia Europejska. Już od kilku tygodni w instytucjach trwają prace nad odpowiednim projektem. Jego treść jest już gotowa, a w najbliższych tygodniach zostanie poddana głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Jeżeli europosłowie zaakceptują projekt, wówczas zostanie on przedstawiony Radzie Europejskiej.

Projekt dyrektywy zakłada, że do ostatniej zmiany czasu w historii mogłoby dojść w marcu lub październiku 2021 roku. Wszystko zależałoby od tego, który czas (letni czy zimowy) zostanie wprowadzony na stałe w danym kraju.

d1zcp4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zcp4m
d1zcp4m
Więcej tematów