Trwa ładowanie...
d1wzm7d

Zmiana czasu 2019: Już niedługo przestawiamy zegarki na czas letni. Sprawdź, kiedy to nastąpi

Zmiana czasu 2019. Zobacz, kiedy przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy marcowa zmiana czasu będzie już ostatnią?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019: Już niedługo przestawiamy zegarki na czas letni. Sprawdź, kiedy to nastąpi
Zmiana czasu 2019: Już niedługo przestawiamy zegarki na czas letni. Sprawdź, kiedy to nastąpi (iStock.com)
d1wzm7d

Zmiana czasu 2019 – kiedy należy przestawić zegarki?

Obecnie Polska jest jednym z około siedemdziesięciu państw na świecie, w których obowiązuje zmiana czasu. Wprowadzono ją między innymi w celu efektywniejszego wykorzystywania światła słonecznego, które korzystnie wpływa na nasze organizmy. Powszechnie wiadomo, że przestawianie zegarków odbywa się dwa razy w ciągu roku. Wiosną, przechodzimy z czasu zimowego na letni, natomiast jesienią, z letniego na zimowy. Chociaż termin obu zmian wyznacza bardzo prosta reguła, wiele osób nadal ma problem z jej zapamiętywaniem. Z tego względu przypominamy, że zmiana czasu odbywa się zawsze z soboty na niedzielę, w zależności od pory roku:

  • w ostatni weekend marca, gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni
  • w ostatni weekend października, gdy przechodzimy z czasu letniego, na zimowy

W 2019 roku wiosenna zmiana czasu wypada w nocy z 30 na 31 marca.

d1wzm7d

Zmiana czasu – kiedy po raz ostatni przestawiamy zegarki?

W 2018 roku Komisja Europejska przeprowadziła ankietę, która ukazała, że większość Europejczyków zdecydowanie opowiada się za zniesieniem zmiany czasu. Chociaż wielu wyszło z założenia, że zegarki przestawimy po raz ostatni w 2019 roku, prace nad tym projektem nadal trwają. 4 marca 2019 odbyło się głosowanie w komisji transportu PE. Ustalono wówczas, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej za dwa lata. Państwa, które opowiedziały się za pozostaniem przy czasie letnim (w tym również Polska), najpewniej po raz ostatni przestawią zegarki w marcu 2021 roku.

d1wzm7d

Podziel się opinią

Share

d1wzm7d

d1wzm7d
Więcej tematów