Trwa ładowanie...
d2vo0p5

Zmiana czasu 2019 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki

Zmiana czasu 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce przejdziemy z czasu letniego na czas zimowy. Sprawdź, czy najbliższa zmiana czasu będzie zmianą ostatnią i kiedy dokładnie przestawimy zegarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki
Zmiana czasu 2019 coraz bliżej. Sprawdź, kiedy dokładnie przestawiamy zegarki (iStock.com)
d2vo0p5

Zmiana czasu coraz bliżej

Zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Przypominamy, że w Polsce przestawiamy zegarki dwa razy w roku. Następuje to zawsze w dwa weekendy (z sobót na niedziele). Na czas letni zawsze przechodzimy w ostatnią niedzielę marca, a czas zimowy obowiązuje od ostatniej niedzieli października. Co za tym idzie, najbliższa zmiana czasu nastąpi już 27 października (zegarki należy przestawić dokładnie z godziny 3 na 2, dzięki czemu zyskamy godzinę snu więcej). Zmiana czasu w Polsce obowiązuje nieprzerwanie od 1983 roku. Wyjątkiem jest rok 1982, kiedy w związku z ogłoszeniem stanu wojennego, zrezygnowano z przejścia na czas letni.

Zmiana czasu 2019 – kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki?

Wiadomo, że kraje członkowskie Unii Europejskiej opowiedziały się za ostatecznym zniesieniem zmian czasu na terenie Wspólnoty. Zgodnie z rozporządzeniem UE, ostatnia zmiana ma nastąpić w 2021 roku. Państwa, które wybiorą czas letni, ostatni raz przestawią zegarki w marcu 2021, natomiast kraje, które wolą zostać przy czasie zimowym, zrobią to w październiku 2021. Nie wiadomo jeszcze, przy jakim czasie zostanie Polska. Badanie przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii badania CBOS ukazało, że Polacy wolą pozostać przy czasie letnim. Warto też wspomnieć, że zdecydowana większość ankietowanych uznała zmianę czasu za bezsensowną i jej zniesienia chciał aż 78,7% ankietowanych.

d2vo0p5

Podziel się opinią

Share
d2vo0p5
d2vo0p5
Więcej tematów