Trwa ładowanie...

Zmian w MSZ ciąg dalszy. Poseł PiS ma zostać ambasadorem RP w Rzymie

Nowy szef MSZ Jacek Czaputowicz wprowadza olbrzymie zmiany w resorcie. Po informacjach o rozwiązaniu gabinetu politycznego, odwołaniu 10 ambasadorów, 9 dyrektorów departamentów oraz 7 konsulów generalnych, pada nazwisko nowego ambasadora RP w Rzymie.

Share
Zmian w MSZ ciąg dalszy. Poseł PiS ma zostać ambasadorem RP w Rzymie
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3q7s5b

Wkrótce ośmiu ambasadorów zostanie zmienionych - donosi TVP Info. Podaje też, że ambasadorem RP w Rzymie ma zostać poseł PiS Konrad Głębocki.

Co o nim wiadomo? Jest profesorem Politechniki Częstochowskiej, ekonomistą i prawnikiem. Był częstochowskim radnym Wspólnoty Samorządowej., a od 2015 jest posłem PiS. Zasiada w sejmowej komisji spraw zagranicznych i w komisji ds. Unii Europejskiej. Co więcej, zna język włoski i badał problem tamtejszej polityki regionalnej.

Jak informuje TVP Info, nie jest obsadzone stanowisko wiceszefa resortu spraw zagranicznych ds. polityki afrykańskiej i bliskowschodniej oraz współpracy rozwojowej.

d3q7s5b

Diametralne zmiany

RMF FM opublikował z kolei listę powołanych i odwołanych dyrektorów i zastępców dyrektorów w MSZ. Zestawienie zawiera wiele nazwisk. Mówienie o rewolucji kadrowej w kontekście zmian przeprowadzanych w MSZ nie wydaje się więc przesadą.

Jak podaje nieoficjalnie radio, część odwołanych dyrektorów może otrzymać stanowiska ambasadorskie. Odwołani ambasadorowie mają opuścić placówki do lata 2018 roku.

Przypomnijmy, że Czaputowicz złożył wniosek o powołanie na wiceministra dr. hab. Piotra Wawrzyka. To politolog i europeista, pracującego na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: TVP Info/RMF FM/WP

d3q7s5b

Podziel się opinią

Share
d3q7s5b
d3q7s5b
Więcej tematów