ycipk-2ntnbn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł pisarz Joe McGinniss

W wieku 71 lat zmarł znany amerykański autor literatury faktu i opowiadań Joe McGinniss - poinformował jego adwokat i wieloletni przyjaciel Dennis Holahan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł pisarz Joe McGinniss
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
ycipk-2ntnbn

Według Holahana, McGinniss zmarł w rezultacie komplikacji będących następstwem choroby nowotworowej.

McGinniss znany był przede wszystkim jako autor bestsellerowej powieści faktu "Fatal Vision" wydanej w 1983 r., w której opisał prawdziwą historię niejakiego Jeffrey'a MacDonalda, skazanego w 1979 r. za zabójstwo swojej ciężarnej żony i dwóch córek. MacDonald dokonał tej makabrycznej zbrodni w 1970 r., kiedy był lekarzem wojskowym w stopniu kapitana i stacjonował w bazie Fort Bragg, w Karolinie Północnej.

Na podstawie książki McGinnissa powstał w 1984 r. cieszący się dużym powodzeniem serial telewizyjny.

ycipk-2ntnbn

Wcześniej, w 1968 r. McGinniss napisał książkę "The Selling of the President", której tematem był marketing polityczny - na przykładzie Richarda Nixona kandydującego wówczas do urzędu prezydenta.

McGinnniss mówił, że w obu przypadkach fascynowała go drastyczna różnica między publicznym wizerunkiem człowieka a jego prawdziwym obliczem.

Później napisał 11 książek poświęconym znanym postaciom świata polityki, sportu i rozrywki. Ostatnią książkę McGinniss poświęcił byłej gubernator Kalifornii, która kandydowała do urzędu wiceprezydenta USA, Sarze Palin.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ntnbn

ycipk-2ntnbn
ycipk-2ntnbn