placeholder_28lj8n

Zmarł Marek Mazur, twórca wyjątkowych aparatów fotograficznych

Nie żyje Marek Mazur, trójmiejski konstruktor wyjątkowych aparatów fotograficznych. Zasłynął z budowy miniaturowych przedmiotów robiących zdjęcia, takich jak zegarki, broszki, spinki czy pióra. Dzięki swoim konstrukcjom zdobył światową sławę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Mazur
Marek Mazur (retrokamera.com.pl)
placeholder_28lj8n

Wśród gdańszczan popularność przyniósł mu obiektyw wykonany z bursztynu oraz drewniany, w pełni działający aparat Generał Zaruski.

Jego pracownia Retro Kamera, mieszcząca się przy ulicy Chlebnickiej, była zawsze pełna gości. Jego działalność cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Z jego porad sprzętowych korzystali i cenili je wszyscy trójmiejscy fotograficy. Ale nie tylko oni - zaglądali tu również goście z całej Polski oraz świata.

Marek Mazur miał 64 lata.

placeholder_28lj8n
Mój warsztat pracy w obiektywie Wojtka Ostrowskiego. Zdjęcie wykonane w 2012 roku - czas goni. Na planie pierwszym bohater poprzedniego postu.

Posted by [ Galeria i Serwis Retro Kamera - Marek Mazur ]( https://www.facebook.com/galeriaretrokamera ) on [ 1 kwietnia 2015 ]( https://www.facebook.com/galeriaretrokamera/posts/748836878548293:0 )
Polub WP Wiadomości
placeholder_28lj8n
placeholder_28lj8n