Trwa ładowanie...
d66o6bz

Złoty pociąg wyjechał na polskie tory. "Warto go tropić"

Zachodniopomorskie Przewozy Regionalne uruchomiły pierwszy z 17 nowoczesnych składów Impuls 36 WE. Pomalowany w kolorze złotym pociąg ma promować region i znacznie poprawić komfort podróżowania mieszkańcom i turystom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złoty pociąg wyjechał na polskie tory. "Warto go tropić"
(Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkielowicz)
d66o6bz

W Zachodniopomorskim nie czekano na odnalezienie legendarnego pojazdu z czasów II wojny światowej. W sobotę o godzinie 8.30 złoty pociąg wyjechał ze szczecińskiego Wzgórza Hetmańskiego, by na kilka minut przed 11 dojechać do Kołobrzegu.

- Złoty pociąg odnalazł się na Pomorzu Zachodnim. Zawsze uważaliśmy, że pasażerowie warci są złota, że Pomorze Zachodnie jest warte złota. Mam nadzieję, że to będzie wielka atrakcja, która zachęci do korzystania z Przewozów Regionalnych - mówił podczas prezentacji pojazdu marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

    PAP
(PAP, Fot: Cezary Aszkielowicz)

Mieszkańcy tego regionu będą mogli podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Ze złotego pociągu będą mogli skorzystać też podróżni ze Świnoujścia, Gryfina, Chojny, Kamienia Pomorskiego, Wysokiej Kamieńskiej, Stargardu, Koszalina, Szczecinka i Słupska.

d66o6bz

Warto śledzić trasę unikatowego składu również ze względu na konkurs ogłoszony przez Zachodniopomorskie Przewozy Regionalne. Pasażerowie, którzy podzielą się na Facebooku swoim selfie ze złotym pociągiem, mogą wygrać nagrody finansowe, upominki, a nawet przejazd w kabinie maszynisty.

    Agencja Gazeta
(Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkielowicz)
d66o6bz

Podziel się opinią

Share
d66o6bz
d66o6bz
Więcej tematów