Trwa ładowanie...

Złośliwości po słowach Bąkiewicza. Zaliczył fatalną wpadkę

Robert Bąkiewicz wygłosił podczas Marszu Niepodległości przemówienie, które wywołało lawinę komentarzy. Szczególną uwagę zwróciło jedno słowo.

Marsz Niepodległości 2021 Marsz Niepodległości 2021 Fot: Artur Zawadzki/REPORTER
d3mj0re

- Trwa wojna i ta wojna jest nie tylko tą na granicy, tą, może mniej widoczną, z Niemcami, z Unią Europejską, ale trwa wojna cywilizacji - stwierdził. - W tej chwili porządkuje się nowy świat na naszych oczach. I to od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała, czy będziemy narodem silnym, gotowym nieść "krużganek oświaty", chrześcijaństwa, cywilizacji łacińskiej na Zachód - mówił między innymi Robert Bąkiewicz.

Dodał, że "jedyną ostoją i fundamentem uniwersalnym, na którym może powstać pokój, dobrobyt, porządek, to jest ład chrześcijański, budujący najwspanialszą cywilizację. Musimy ten ład przywrócić i odbudować".

Krytyka słów Bąkiewicza. Na czym polega wpadka?

Słowa Roberta Bąkiewicza spotkały się z natychmiastowymi komentarzami.

d3mj0re

"Mieszanka patosu z chuligaństwem, neofaszstowską symboliką i Bąkiewicz niosący pod kuratelą PiS "krużganek oświaty" na Zachód. Nie mogę przestać się śmiać, choć jest to śmiech przez łzy. Ten marsz to dobre podsumowanie stanu, w jakim znalazła się nasza umęczona ojczyzna AD 2021" -  napisała dziennikarka Renata Grochal.

"Bąkiewicz chce "nieść krużganek oświaty". Czarnek może czuć się zagrożony!" - skomentował Michał Szczerba.

"Jak Bąkiewicz z min. Czarnkiem poniosą krużganek oświaty to już jestem spokojna" - napisała posłanka KO Joanna Kluzik.

"Całe szczęście, że pan Bąkiewicz z kumplami nosił dziś krużganek, a nie kaganek. Krużgankiem trudniej rzucać" - skomentował w sieci Marek Belka.

Na czym polega wpadka Bąkiewicza?

Robert Bąkiewicz powtórzył nie raz "krużganek oświaty". Jednak czegoś takiego nie ma i stąd złośliwości i komentarze w sieci.

d3mj0re

Pewnie chodziło mu o "kaganek oświaty", czyli kogoś, kto zajmuje się krzewieniem wiedzy i przyczynia się do podniesienia poziomu wykształcenia społeczeństwa.

Krużganek to z kolei element architektury. To długi korytarz, który prowadzi zwykle wokół dziedzińca na jednej lub kilku kondygnacjach. Łączył umieszczone wzdłuż niego pomieszczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mj0re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mj0re
Więcej tematów