Trwa ładowanie...

Złodzieje żądają milionów euro. Twierdzą, że mają skarby zrabowane w Dreźnie

Order Orła Białego wysadzany brylantami i 49-karatowy Drezdeński Biały Diament za 9 mln euro. Taką ofertę kupna otrzymała izraelska firma zajmująca się bezpieczeństwem. To klejnoty będące przedmiotem zuchwałej listopadowej kradzieży w Dreźnie.
Share
Złodzieje żądają milionów euro. Twierdzą, że mają skarby zrabowane w Dreźnie
Złodzieje żądają milionów euro. Twierdzą, że mają skarby zrabowane w DreźnieŹródło: PAP/EPA, Fot: Juergen Karpinski/AFP
d1hus92

Oferenci zastrzegli, by nie podejmować prób ich namierzenia. Od izraelskiego przedsiębiorstwa CGI chcieli kwoty 9 milionów euro płatnej w internetowej walucie - bitcoinach. Szef firmy Zwika Nawe zawiadomił śledczych o otrzymanej mailem propozycji transakcji.

CGI zostało wynajęte do odnalezienia przedmiotów zrabowanych 25 listopada 2019 roku. Sprawcy weszli do skarbca przez narożne okno i wynieśli z niego kosztowności, diamenty i kamienie szlachetne. Ich wartość może przekraczać nawet miliard euro. Nietknięte pozostawiono większe przedmioty, których nie dało się wynieść - wazy, rzeźby i obrazy.

Złodzieje żądają milionów euro. Twierdzą, że mają skarby zrabowane w Dreźnie

Wśród zrabowanych przedmiotów były właśnie wysadzany brylantami Order Orła Białego i 49-karatowy Drezdeński Biały Diament. Saksońska policja wyznaczyła 500 tysięcy euro nagrody za pomoc w ujęciu sprawców kradzieży.

d1hus92

Zobacz też: Nagranie zuchwałej kradzieży klejnotów za miliard euro w Dreźnie

Gruenes Gewoelbe (Zielona Powała) to mieszczący się Dreźnie skarbiec Augusta II Mocnego. Żyjący w XVIII wieku władca elektor saski i król Polski przeniósł swoje kosztowności do pałacowej rezydencji Residenzschloss.

Czytaj też: Drezno. Historyczne włamanie do skarbca. Nowe informacje
Niemcy: obrabowano skarbiec w Dreźnie. Gigantyczne straty

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hus92

Podziel się opinią

Share
d1hus92
d1hus92
Więcej tematów