Trwa ładowanie...

Złe wieści dla największego rywala PiS. Nowy sondaż

Ryszard Petru i Robert Biedroń nie wsparli Grzegorza Schetyny, działają na własną rękę. To źle wróży Platformie Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. Bo część Polaków, która do tej pory na nią głosowała, teraz chce dać szansę którejś z nowych partii.
Share
PiS na pierwszym miejscu niezależnie od tego, ilu ma konkurentów
PiS na pierwszym miejscu niezależnie od tego, ilu ma konkurentówŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d197gu5

Największy wróg PiS-u traci poparcie, kiedy Polacy dostają możliwość głosowania na nowe partie. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez sondażownię Estymator dla "Do Rzeczy".

W układzie uwzględniającym Teraz! Ryszarda Petru i Ruch Biedronia, a także Wolność powiększoną o Ruch Narodowy, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 42,2 proc. głosów. Gdyby taki scenariusz się sprawdził PiS rządziłby samodzielnie.

Tym samym najwięcej traci Koalicja Obywatelska, uzyskując 27,8 proc. poparcia. Na trzecie miejsce wskakuje Kukiz'15 (8,6 proc.), a na kolejne PSL (5,9 proc.) i Ruch Biedronia (5,3 proc.).

d197gu5

Respondentów zapytano też, na kogo by zagłosowali, gdyby wybory odbyły się w niedzielę, bez uwzględniania nowych ugrupowań. I tu znowu nie ma zaskoczenia. Najwięcej głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość (41,9 proc.), a po nim Platforma Obywatelska (32,1 proc.). W tej konfiguracji nadal w pierwszej trójce znalazł się Kukiz'15 (9 proc.). Do Sejmu weszłyby też PSL (6,4 proc,) i SLD (6,3 proc.).

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-13 grudnia 2018 r., metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1032 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d197gu5

Podziel się opinią

Share
d197gu5
d197gu5
Więcej tematów