Trwa ładowanie...

Złe wieści dla Kurskiego. "Teleexpress" stracił ponad 800 tys. widzów

W kwietniu "Teleexpress" stracił 837 tys. widzów. To największy spadek oglądalności wśród programów informacyjnych.
Share
Programy informacyjne tracą widzów. Najwięcej "Teleexpress"
Programy informacyjne tracą widzów. Najwięcej "Teleexpress"Źródło: Materiały prasowe
d4acl0a

Jak wynika z danych opublikowanych przez Wirtualnemedia.pl, najchętniej oglądanym programem informacyjnym były "Fakty" TVN, które oglądało w kwietniu 2018 roku średnio 2,36 mln widzów. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, program stracił w porównaniu do roku ubiegłego 484 tys. oglądających.

TVP emituje swoje programy informacyjne także na TVP Info. Średnia widownia "Wiadomości" na obu kanałach sięgnęła 2,26 mln widzów. Jak piszą Wirtualnemedia.pl, było to o 9,19 proc. mniej, niż "Wiadomości" gromadziły rok wcześniej tylko na jednej antenie.

Na trzecim miejscu znalazły się "Wydarzenia" Polsatu. Średnia oglądalność na trzech antenach stacji sięgnęła 1,87 mln widzów, czyli o 10,98 proc. mniej, niż przed rokiem. Dopiero na czwartym miejscu znalazł się "Teleexpress". Liczba widzów w TVP1 zmniejszyła się o 837 tys. osób i wyniosła w kwietniu 1,63 mln. Łączna widownia dziennika wraz z danymi TVP Info to 2,05 mln widzów. To o 17,09 proc. mniej niż rok temu, kiedy "Teleexpress" emitowany był tylko w TVP1.

d4acl0a

"Teleexpress" był do niedawna najlepiej oglądanym programem informacyjnym w Polsce. W listopadzie 2014 r. oglądało go średnio 4,38 mln widzów. W 2016 r. z programem – po 25 latach pracy - rozstał się główny prowadzący Maciej Orłoś. W wywiadach tłumaczył, że nie mógł się zgodzić na ograniczanie wolności słowa w programie informacyjnym, gdy nie podano m.in. informacji o tym, ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

d4acl0a

Podziel się opinią

Share
d4acl0a
d4acl0a
Więcej tematów