Trwa ładowanie...
d3ffcwv

Złapani dzień przed maturą

Dwóch niedoszłych maturzystów z Gorzowa
zatrzymała policja w Świniarach (lubuskie). 19-latkowie kradli
miedziany drut z linii telefonicznej - poinformował w czwartek
Andrzej Gniazdowski z Komendy Policji w Skwierzynie.

Share
d3ffcwv

Policjanci przeszukali samochód nastolatków, znajdując w nim narkotyki - amfetaminę, marihuanę i haszysz w ilości pozwalającej na sporządzenie kilkudziesięciu działek oraz kilka tabletek ecstasy.

Po przeszukaniach w Gorzowie, w miejscach zamieszkania obu 19- latków, policja znalazła kolejne narkotyki oraz kilka telefonów komórkowych i radioodtwarzaczy samochodowych.

Obok tego znaleziono odciski kluczy do samochodów, pieczątki różnych instytucji, dokumenty osobiste kilku osób oraz czyste druki legitymacji szkolnych.

d3ffcwv

19-latkowie są uczniami gorzowskich liceów. Nie byli wcześniej karani i notowani, nie mieli również problemów z nauką - w czwartek mieli przystąpić do matury.

Zebrane przez nas dowody świadczą o tym, że niedoszli maturzyści od dłuższego czasu zajmowali się bardzo szeroką działalnością przestępczą. Zabierali się praktycznie za wszystko, co mogło przynieść zyski - powiedział Gniazdowski.

W czwartek prokuratura rejonowa w Międzyrzeczu skieruje do tamtejszego sądu wniosek o areszt dla obu nastolatków - poinformowała prokurator rejonowy w Międzyrzeczu Małgorzata Przybysz. (iza)

d3ffcwv

Podziel się opinią

Share
d3ffcwv
d3ffcwv
Więcej tematów