Trwa ładowanie...
d1xo9sr

Zjednoczona Lewica zaprezentowała logo wyborcze

Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni zaprezentowała w Warszawie logo wyborcze. To połączone dwie połówki serca. - Nasze serce bije po lewej stronie - przekonywała wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezentacja loga Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Prezentacja loga Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1xo9sr

Logo na bocznej ścianie kamienicy przy ul. Solec w Warszawie odsłonili przedstawiciele partii wchodzących w skład koalicji: SLD, TR, PPS, UP i Zieloni.

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka mówiła, że lewica chce całym sercem budować Polskę nowoczesną, przyjazną, sprawiedliwą społecznie. - Polskę, w której będziemy wszyscy mieli równe prawa, szanse i możliwości. Polskę, która będzie walczyła o najuboższych, o prawo do pracy, prawo do mieszkania i prawo do bezpiecznej starości. Taką Polskę - lewicowych wartości - będziemy budować - podkreśliła.

Dopytywana o szanse koalicji na wejście do Sejmu, podkreśliła, że w sondażach koalicja ma 11 proc. i ciężko określić ten odsetek jako "nikły". - Szanse Zjednoczona Lewica ma bardzo duże. A przez najbliższe dwa miesiące udowodnimy, że warto na nas głosować - mówiła.

d1xo9sr

- To, co my mamy do powiedzenia, nie powie ani PO, ani PiS, a nawet jeśli powiedzą, nie dotrzymają jak zwykle słowa - dodała.

Zapowiedziała, że 13 września odbędzie się konwencja koalicji Zjednoczona Lewica.

Wiceprzewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej Bogdan Chrzanowski podkreślił, że "PPS nie musi udowadniać, że jest partią lewicową". Podkreślił, że z zadowoleniem przyjął inicjatywę OPZZ, który zainicjował rozmowy koalicyjne.

Współprzewodniczący Zielonych Adam Ostolski zaznaczył, że jednym z celów koalicji jest zasilenie zieloną energią polskich miast, miasteczek i wsi. - Będziemy zwiększać wsparcie dla energii odnawialnej tak, by do 2030 r. co najmniej 20 proc. energii elektrycznej było wytwarzane ze źródeł odnawialnych - deklarował. Według niego chodzi przede wszystkim o wspieranie gmin, by stawały się samowystarczalne w wytwarzaniu energii.

d1xo9sr

Katarzyna Piekarska z SLD zwróciła uwagę na duży udział kobiet w lewicowej koalicji. W sobotniej prezentacji loga nie brali udziału ani szef SLD Leszek Miller, ani współlider TR Janusz Palikot. - Gdy się kobiety za coś biorą, to to jest skazane na sukces - zaznaczyła.

Pytana o to, z którego okręgu i miejsca wystartuje, odpowiedziała, że będzie druga na warszawskiej liście, zaraz za Barbarą Nowacką, która tę listę otworzy. - Chodź tu Baśka, bo pomyślą, że się nie lubimy - zwróciła się do Nowackiej Piekarska. Według niej z warszawskiej listy wystartują także m.in. Piotr Gadzinowski i Krystian Legierski.

W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony i zarejestrowany w PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość.

d1xo9sr

Podziel się opinią

Share
d1xo9sr
d1xo9sr