Trwa ładowanie...

Zjechali do Torunia, by śpiewać o Smoleńsku. Sponsorem państwowa spółka

Piosenki o katastrofie smoleńskiej, a na ogromnych telebimach - tupolew lecący na brzozy. W sobotę w Toruniu odbył się koncert "Szlakiem Ikara".

Share
Zjechali do Torunia, by śpiewać o Smoleńsku. Sponsorem państwowa spółkaŹródło: UM Toruń
d1y1ac2

Producentem oratorium "Szlakiem Ikara" jest Marek Klementowski. W wywiadzie dla TVP wyrażał nadzieję, że utwory wykonywane w trakcie koncertu zaispirują ludzi do poszukiwania odpowiedzi, które ciągle jeszcze nie zostały udzielone w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Autorzy koncertu w oficjalnym komunikacie przekonywali też, że celem jest "uwrażliwienie widza i słuchacza na koszmar tragedii, wzbudzenie refleksji i zainspirowanie do rzeczowej, a także uczuciowej analizy przyczyn największej katastrofy w dziejach Polskich Sił Powietrznych".

Na scenie pojawili się przede wszystkim młodzi artyści, którzy wykonali takie utwory, jak "Ludzie ptaki" czy "Jakie są fakty, jakie przyczyny". W trakcie koncertu można też było usłyszeć utwór "Wrak stalowy". "Nie wszystkiemu winne drzewo" można było usłyszeć z ust występującego artysty. Przekonywał też, że powstaje "zaczyn prawdy". Tłem dla artystów były telebimy, na których widać było wrak tupolowa lub samolot na tle drzew.

Sponsorem tytularnym koncertu była KGHM Polska Miedź. Z kolei patronatem objął go Kornel Morawiecki, który zresztą pojawił się na koncercie we własnej osobie.

d1y1ac2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y1ac2
d1y1ac2
Więcej tematów