Trwa ładowanie...
d1ajjam

Zjechali do Torunia, by śpiewać o Smoleńsku. Sponsorem państwowa spółka

Piosenki o katastrofie smoleńskiej, a na ogromnych telebimach - tupolew lecący na brzozy. W sobotę w Toruniu odbył się koncert "Szlakiem Ikara".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórcy przekonywali, że koncert ma pobudzić do zadawania pytań
Twórcy przekonywali, że koncert ma pobudzić do zadawania pytań (UM Toruń)
d1ajjam

Producentem oratorium "Szlakiem Ikara" jest Marek Klementowski. W wywiadzie dla TVP wyrażał nadzieję, że utwory wykonywane w trakcie koncertu zaispirują ludzi do poszukiwania odpowiedzi, które ciągle jeszcze nie zostały udzielone w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Autorzy koncertu w oficjalnym komunikacie przekonywali też, że celem jest "uwrażliwienie widza i słuchacza na koszmar tragedii, wzbudzenie refleksji i zainspirowanie do rzeczowej, a także uczuciowej analizy przyczyn największej katastrofy w dziejach Polskich Sił Powietrznych".

Na scenie pojawili się przede wszystkim młodzi artyści, którzy wykonali takie utwory, jak "Ludzie ptaki" czy "Jakie są fakty, jakie przyczyny". W trakcie koncertu można też było usłyszeć utwór "Wrak stalowy". "Nie wszystkiemu winne drzewo" można było usłyszeć z ust występującego artysty. Przekonywał też, że powstaje "zaczyn prawdy". Tłem dla artystów były telebimy, na których widać było wrak tupolowa lub samolot na tle drzew.

Sponsorem tytularnym koncertu była KGHM Polska Miedź. Z kolei patronatem objął go Kornel Morawiecki, który zresztą pojawił się na koncercie we własnej osobie.

Czytaj też: MON wycofuje się z decyzji Macierewicza. Koniec "apeli smoleńskich"?

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów