Policyjny pościg i strzelanina. Policjant trafił do szpitala
Kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli w Krakowie, odpowie nie tylko za próbę ucieczki, ale także za posiadanie narkotyków. Podczas pościgu policjanci oddali strzały.
Co musisz wiedzieć?
- Do zdarzenia doszło w niedzielę rano przy ul. Kapelanka w Krakowie.
- Policja oddała strzały w trakcie pościgu za kierowcą.
- Kierowca miał przy sobie środki odurzające i został zatrzymany pod Krakowem.
W niedzielny poranek w Krakowie doszło do spektakularnego pościgu policyjnego. Jak poinformował asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość na ul. Kapelanka.
Kiedy kierowca nie zareagował na sygnały policyjne, podjęto pościg. W trakcie pościgu policja oddała kilka strzałów w kierunku uciekającego pojazdu. Ostatecznie samochód został zatrzymany w miejscowości Budzyń pod Krakowem. Kierowcą był 19-latek.
Koszmar średniowiecznych kotów. Mroczne znaczenie "kupowania kota w worku"
Kraków. Dlaczego policja użyła broni?
Funkcjonariusze podjęli decyzję o oddaniu strzałów ze względu na ignorowanie sygnałów do zatrzymania przez kierowcę oraz niebezpieczną sytuację na drodze. Dodatkowo, po zakończonym pościgu, w aucie odnaleziono środki odurzające, co najprawdopodobniej przyczyniło się do próby ucieczki.
- Jak się okazało, posiadał środki odurzające, stąd prawdopodobnie próba ucieczki - przekazał asp. Bartosz Izdebski.
Jak informuje komisarz Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w "Gazecie Krakowskiej", po zatrzymaniu uciekającego samochodu, jeden z policjantów wysiadł z radiowozu. Wówczas kierujący nagle ruszył, przejeżdżając po nodze policjanta. Funkcjonariusz trafił do szpitala.
Co czeka kierowcę?
Mężczyzna, poza zarzutem niezatrzymania się do kontroli, także odpowie za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo, zostanie przebadany na obecność alkoholu i narkotyków w organizmie. Na miejscu zdarzenia prokurator przeanalizuje też zasadność użycia broni przez policję.