Trwa ładowanie...
d1vb890
IAR

Ziobro powoła dziś grupę prokuratorów, która zajmie się śledztwem smoleńskim

• Dziś ma zostać powołana grupa prokuratorów, która zajmie się ponownie śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej
• Zapowiedział to na antenie Telewizji Trwam i w Radiu Maryja Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziobro powoła dziś grupę prokuratorów, która zajmie się śledztwem smoleńskim
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1vb890

Z decyzji tej zadowolony jest Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego, którego brat zginął pod Smoleńskiem. Jak powiedział, rodziny smoleńskie oczekiwały na taki ruch rządu, bo do tej pory śledztwo w tej sprawie nie było prowadzone według międzynarodowych standardów. "Tam nie było śledztwa, to było niszczenie dokumentów, faktów. Raz nieudolnie, raz tendencyjnie pod z góry założoną tezę"- powiedział Andrzej Melak.

Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz, która również zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu pracami tego zespołu nie jest zainteresowany. Jak mówi " minister Ziobro może sobie powoływać taką komisję, bo ma ku temu prawo, choć z góry wiadomo jaki będzie jej ostateczny werdykt". Paweł Deresz w zamach nie wierzy. Dodaje, że "każdy jednak może mówić to, co mu ślina na język przyniesie".

Grupa prokuratorów, którą powoła minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro ma kompleksowo przeanalizować materiały związane z tragedią smoleńską, następnie kontynuować śledztwo w ramach możliwości dowodowych. Zespołem ma kierować zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

d1vb890

Zobacz także: #dziejesienazywo: "PiS nie dostał zgody na robienie rewolucji. Ta polityka skończy się na ścianie"

d1vb890

Podziel się opinią

Share
d1vb890
d1vb890
Więcej tematów