Trwa ładowanie...
d1oiv5n

Ziobro: powinna powstać komisja śledcza ws. nagrań

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że powinna powstać komisja śledcza do sprawy zbadania okoliczności powstania nagrań rozmów posłanki Samoobrony Renaty Beger z ministrami z Kancelarii Premiera: Adamem Lipińskim i Wojciechem Mojzesowiczem.
Share
d1oiv5n

Jestem zwolennikiem gorącym powołania komisji śledczej w sprawie tych nagrań, które zostały zrobione, i w ogóle w sprawie mechanizmów, jakie funkcjonują w polskiej demokracji - powiedział Ziobro w Radiu Zet.

Jego zdaniem, komisja taka miałaby się zająć również porozumieniami, jakie zawierali wcześniej politycy Platformy, SLD, PSL, Samoobrony i PiS.

Jeżeli powstanie komisja i będą składane zeznania pod odpowiedzialnością karną, wszyscy się przekonają, że takie mechanizmy, czy komuś to się podoba czy nie, na co dzień w polskim Sejmie funkcjonowały - podkreślił minister.

W programie TVN "Teraz my" wyemitowano nagranie z ukrytej kamery, w którym ministrowie w Kancelarii Premiera Adam Lipiński i Wojciech Mojzesowicz rozmawiali z posłanką Samoobrony Renatą Beger m.in. o stanowisku dla niej w Ministerstwie Rolnictwa w zamian za przejście do PiS.

d1oiv5n

Podziel się opinią

Share
d1oiv5n
d1oiv5n
Więcej tematów