Trwa ładowanie...

Ziobro ogłasza wielki program. W grze 100 mln zł

Ponad 100 mln zł powędruje z Funduszu Sprawiedliwości na nowoczesny sprzęt ratowniczy dla strażaków. To największe takie dofinansowanie w historii.

Share
Ziobro ogłasza wielki program. W grze 100 mln zł
Źródło: Forum
dwmm7ds

Program jest ukierunkowany na zwiększenie bezpieczeństwa Polaków. Decyzją szefa resortu, programem zostaną objęte Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce. Dlaczego? Jak tłumaczy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, to właśnie strażacy z OSP często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie ofiar. Strażacy zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.

- Moja decyzja jest wyrazem szacunku dla tej formacji, szacunku jako ministra sprawiedliwości, ale też i rządu dobrej zmiany, który pokazuje, że myśli o bezpieczeństwie Polaków, szanuje i docenia tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie działając w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych - mówił Ziobro podczas uroczystości przekazania sprzętu ratowniczego dla strażaków.

- Bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale równie ważne jest to, że Fundusz Sprawiedliwości to są środki pochodzące od przestępców, a nie od podatników, które wracają teraz do ofiar tych przestępstw, by ratować ich życie i zdrowie - zaznaczył wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

dwmm7ds

Pilotaż projektu, realizowany w Małopolsce we współpracy z samorządami, zakończył się sukcesem. Tamtejszym jednostkom OSP przekazano wyposażenie do ratowania zdrowia i życia ludzi o wartości 10 mln zł. Za te pieniądze zakupiono m.in. ponad 200 defibrylatorów i 600 zestawów ratowniczych.

Od piątku program wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych zostanie rozszerzony na całą Polskę. Od tego dnia, co dwa tygodnie będzie ogłaszany nowy konkurs na każde, kolejne województwo.

"Czekaliśmy na taki moment"

- Polska jest fenomenem na skalę europejską, a może i światową, posiadając masowy ruch strażacki. To profesjonalnie wyszkoleni ratownicy, którzy mają chęci, umiejętności, ale czasami brakuje im odpowiedniego sprzętu. Przez lata czekaliśmy na taki moment i dziś ten sprzęt strażacy - ochotnicy otrzymali - podsumował prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, poseł Edward Siarka.

dwmm7ds

Podziel się opinią

Share
dwmm7ds
dwmm7ds
Więcej tematów