Trwa ładowanie...

Ziobro o Sądzie Najwyższym. "Chcemy przeciąć okres postkomunizmu"

Minister Zbigniew Ziobro skomentował ostatnie doniesienia o przeszłości sędziego Józefa Iwulskiego, który zastępuje prof. Małgorzatę Gersdorf na stanowisku I prezes Sądu Najwyższego. - Ta historia pokazuje, jak nieprecyzyjny był do tej pory Sąd Najwyższy - stwierdził.

Share
Ziobro o Sądzie Najwyższym. "Chcemy przeciąć okres postkomunizmu"
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3kmc8x

- Od kogo, jak od kogo, ale od tego SN powinno się oczekiwać najwyższych standardów i rzetelności informacji - stwierdził minister Ziobro na konferencji prasowej. Prokurator generalny przypomniał również "ataki na premiera Morawieckiego, kiedy zwracał uwagę na zaszłości historyczne, których całkowicie się nie udało przeciąć prof. Strzemboszowi".

- Można powiedzieć, że poniósł spektakularną klęskę w zakresie odejścia od postkomunizmu jako pewnej epoki, zwłaszcza w działaniu tego najwyższego sądu, który powinien się składać się z ludzi całkowicie wolnych od tego rodzaju uwikłań - ocenił Zbigniew Ziobro. - My chcemy przeciąć okres postkomunizmu i tych związków, zwłaszcza jeżeli chodzi o obszar działania SN - dodał.

d3kmc8x

Według niego, "takich życiorysów i doświadczeń związanych ze stosowaniem prawa dla celów represji politycznych przez sędziów SN można by znaleźć więcej".

Ziobro tłumaczył, że "wystarczy to zderzyć z zapewnieniami takich ludzi jak prof. Strzembosz czy prezes Gersdorf, które całkowicie odcinały się od rzekomych związków poszczególnych sędziów z okresem komunistycznym i politycznej służebności, można powiedzieć czy służalczości wobec poprzedniego reżimu komunistycznego".

- Niestety jest inaczej i mam nadzieję, że nowo ukształtowany skład SN (...) to wybitni przedstawiciele polskiego prawa, którzy są wolni od tego rodzaju obciążeń związanych z poprzednim systemem - powiedział Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kmc8x

Podziel się opinią

Share
d3kmc8x
d3kmc8x
Więcej tematów