Trwa ładowanie...

Ziobro interweniuje w sprawie 4-latki. Nie chce, by wyjechała do ojca

Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie 4-latki, która decyzją sądów powinna zamieszkać z ojcem w Belgii. W Polsce dzieckiem po śmierci matki opiekuje się babcia.
Share
Ziobro interweniuje w sprawie 4-latki. Nie chce, by wyjechała do ojca
Ziobro interweniuje w sprawie 4-latki. Nie chce, by wyjechała do ojcaŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
d1f9cgq

Sądy zdecydowały, ale Ziobro się nie zgadza

Sprawa dotyczy dziewczynki będącej dzieckiem pary okulistów mieszkających niegdyś razem w Belgii. Po rozpadzie ich związku zaczęła się sądowa batalia o prawo do opieki nad dzieckiem.

Zarówno sąd w Brukseli, jak i sąd w Katowicach zdecydowały o przekazaniu opieki nad dzieckiem w ręce ojca. Wyrok brukselskiego sądu zapadł na dzień przed nagłą śmiercią matki. Wówczas opiekę przejęła babcia, która wnioskowała o prawo do opieki nad dzieckiem przed sądem w Katowicach, ale sąd ten wniosek odrzucił.

d1f9cgq

Ziobro uważa, że pozostanie w Polsce będzie lepsze dla komfortu psychicznego dziecka

Zbigniew Ziobro wniósł skargę do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Chce, by SN skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia w katowickim sądzie i by wstrzymana została decyzja o natychmiastowym powrocie dziecka do Belgii.

"W tym konkretnym przypadku długotrwałość i ciągłość przebywania przez dziecko na terenie Polski, funkcjonowanie w stabilnym środowisku społecznym stworzonym przez matkę i babkę macierzystą, powinny przesądzać o uznaniu, że miejscem stałego pobytu małoletniej jest Polska" - brzmi uzasadnienie skargi w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f9cgq

Podziel się opinią

Share
d1f9cgq
d1f9cgq
Więcej tematów