Trwa ładowanie...

Zima w Afryce. Żyrafy na tle śnieżnego krajobrazu!

Ciężko jest wyobrazić sobie słonie i żyrafy w śnieżnym krajobrazie. W ostatnich dniach zima zaatakowała Afrykę, a opady śniegu były prawdziwym utrudnieniem dla mieszkańców RPA.
Share
Zima w Afryce. Żyrafy na tle śnieżnego krajobrazu!
Zima w Afryce. Żyrafy na tle śnieżnego krajobrazu!Źródło: Instagram.com
d3bwkri

W niektórych częściach Republiki Południowej Afryki w weekend spadł śnieg. Fotografie żyraf, słoni i nosorożców brodzących w śniegu dość szybko obiegły media społecznościowe.

Śnieg w RPA nie jest czymś wyjątkowym

Chociaż wszyscy kojarzymy Afrykę ze słońcem i bardzo wysokimi temperaturami, to mimo wszystko śnieg w tym rejonie świata nie jest czymś wyjątkowym. W górzystych rejonach RPA pojawia się co roku, a co kilka lat opady śniegu są też notowane w Johannesburgu. W Górach Smoczych w RPA możliwe jest nawet zjeżdżanie na nartach przez trzy miesiące w roku.

d3bwkri

W zeszły weekend, w niektórych miejscach w RPA spadło nawet 25 cm śniegu. Ze względu na złą pogodę i spadek temperatury poniżej zera władze kraju zadecydowały o zamknięciu kilkudziesięciu kilometrów dróg w Prowincji Przylądkowej Wschodniej. Prognozy pogody przewidują, że opady śniegu pojawią się na niemal 2/3 powierzchni państwa.

Zdjęcia żyraf stojących w śniegu obiegły media społecznościowe

Autorką znanych zdjęć żyraf stojących w śniegu jest Kitty Viljoen. Kobieta sfotografowała zwierzęta podczas spaceru. Jak przyznaje – ona i jej rodzina cieszyli się nietypową, śnieżną pogodą.

Ujęcia antylop brodzących w śniegu zarejestrowała również internetowa kamera w rezerwacie Glen Harry Game na Przylądku Wschodnim w RPA.

d3bwkri

Podziel się opinią

Share
d3bwkri
d3bwkri
Więcej tematów