Trwa ładowanie...
dbmcf7r

Zima w Afryce. Żyrafy na tle śnieżnego krajobrazu!

Ciężko jest wyobrazić sobie słonie i żyrafy w śnieżnym krajobrazie. W ostatnich dniach zima zaatakowała Afrykę, a opady śniegu były prawdziwym utrudnieniem dla mieszkańców RPA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima w Afryce. Żyrafy na tle śnieżnego krajobrazu!
Zima w Afryce. Żyrafy na tle śnieżnego krajobrazu! (Instagram.com)
dbmcf7r

W niektórych częściach Republiki Południowej Afryki w weekend spadł śnieg. Fotografie żyraf, słoni i nosorożców brodzących w śniegu dość szybko obiegły media społecznościowe.

Śnieg w RPA nie jest czymś wyjątkowym

Chociaż wszyscy kojarzymy Afrykę ze słońcem i bardzo wysokimi temperaturami, to mimo wszystko śnieg w tym rejonie świata nie jest czymś wyjątkowym. W górzystych rejonach RPA pojawia się co roku, a co kilka lat opady śniegu są też notowane w Johannesburgu. W Górach Smoczych w RPA możliwe jest nawet zjeżdżanie na nartach przez trzy miesiące w roku.

dbmcf7r

W zeszły weekend, w niektórych miejscach w RPA spadło nawet 25 cm śniegu. Ze względu na złą pogodę i spadek temperatury poniżej zera władze kraju zadecydowały o zamknięciu kilkudziesięciu kilometrów dróg w Prowincji Przylądkowej Wschodniej. Prognozy pogody przewidują, że opady śniegu pojawią się na niemal 2/3 powierzchni państwa.

Zdjęcia żyraf stojących w śniegu obiegły media społecznościowe

Autorką znanych zdjęć żyraf stojących w śniegu jest Kitty Viljoen. Kobieta sfotografowała zwierzęta podczas spaceru. Jak przyznaje – ona i jej rodzina cieszyli się nietypową, śnieżną pogodą.

Ujęcia antylop brodzących w śniegu zarejestrowała również internetowa kamera w rezerwacie Glen Harry Game na Przylądku Wschodnim w RPA.

dbmcf7r

Podziel się opinią

Share
dbmcf7r
dbmcf7r
Więcej tematów