Trwa ładowanie...
Magda Mieśnik
23-01-2015 12:44

Ziemkiewicz ma poważne kłopoty za nazwanie papieża idiotą

Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz oburzony słowami papieża Franciszka o tym, że ludzie powinni świadomie podchodzić do rodzicielstwa, a nie „mnożyć się jak króliki”, napisał ma Twitterze: "Papież to idiota. Straszne". Jan Kapela, znany m.in. z „Krytyki Politycznej” postanowił donieść na publicystę do prokuratury. – Znieważenie głowy obcego państwa to poważne przestępstwo – czytamy w piśmie do prokuratury.

Ziemkiewicz ma poważne kłopoty za nazwanie papieża idiotąŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d36bsaw
d36bsaw

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Warszawie trafiło dzisiaj przed południem. W uzasadnieniu Jan Kapela powołuje się na sprawę Ewy Wójciak, która komentując wybór Jorge Mario Bergoglio na głowę Kościoła katolickiego, napisała: „no i chuja wybrali”.

Za ten wpis straciła funkcję szefowej Teatru Dnia Ósmego. Prokuratura umorzyła jednak postępowanie w sprawie słów dotyczących papieża, tłumacząc, że nie dopatrzyła się w tym przestępstwa. Kapela podaje też inny przykład. W piśmie do sądu pisze, że „za znieważenie głowy państwa Watykan został skazany redaktor naczelny tygodnika „Nie” Jerzy Urban”.

Rafał Ziemkiewicz nie widzi w swoich słowach o papieżu nic złego. ”Odpowiem pytaniem: a przeczytalibyście i zastanowili się nad sprawą, gdybym posłużył się słowem grzecznym i wyważonym?" - pisze w oświadczeniu, które zamieścił na Facebooku.

Zobacz, dlaczego papież krytykuje Kościół katolicki:

d36bsaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36bsaw
Więcej tematów