Trwa ładowanie...
d2m8xt6

Zidentyfikowano zamachowca z Aleksandrii

Zamachowcem samobójcą, który dokonał w Niedzielę Palmową ataku na koptyjski kościół chrześcijański w Aleksandrii w Egipcie, był 31-letni Mahmud Hassan Mubarak Abdullah, mieszkaniec północnoegipskiej muhafazy (prowincji) Suez - podało w środę MSW Egiptu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zidentyfikowano zamachowca z Aleksandrii
(PAP/EPA)
d2m8xt6

- Zamachowcem samobójcą, który dokonał w Niedzielę Palmową ataku na koptyjski kościół chrześcijański w Aleksandrii w Egipcie, był 31-letni Mahmud Hassan Mubarak Abdullah, mieszkaniec północnoegipskiej muhafazy (prowincji) Suez - podało w środę MSW Egiptu.

Identyfikacji zamachowca dokonano za pomocą "testów DNA wykonanych na fragmentach (zwłok) odnalezionych na miejscu zdarzenia" - czytamy w komunikacie. Następnie wyniki porównano z informacjami o DNA, które widniało na liście "podejrzanych, którzy zbiegli".

Według resortu spraw wewnętrznych Abdullah, pracownik przedsiębiorstwa naftowego, był związany z siatką terrorystyczną, której komórka dokonała również grudniowego zamachu bombowego w kościele koptyjskim w Kairze, gdzie zginęło blisko 30 wiernych.

d2m8xt6

W oświadczeniu poinformowano również, że "trwają wysiłki" w celu identyfikacji drugiego kamikadze, który także w Niedzielę Palmową przeprowadził zamach na koptyjski kościół w mieście Tanta w delcie Nilu. W obu atakach śmierć poniosło 45 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Do zamachów tych przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS), podobnie jak do ataku w Kairze.

W wyniku niedzielnych wydarzeń egipski parlament zatwierdził wprowadzenie przez prezydenta Abd el-Fataha es-Sisiego stanu wyjątkowego na okres trzech miesięcy.

Stanowiący około 10 proc. 93-milionowej ludności Egiptu Koptowie uskarżają się od dawna na dyskryminację, do czego doszły w ostatnim czasie częste akty przemocy dokonywane przez islamistów.

d2m8xt6

Podziel się opinią

Share

d2m8xt6

d2m8xt6
Więcej tematów