Trwa ładowanie...

Zhakowano oficjalną stronę miasta Żagania

Podczas powitania Amerykanów w Żaganiu włamano się na oficjalną stronę miasta i portale ponad stu innych gmin. Hakerzy wzywali do protestu przeciwko obecnościom amerykańskich wojsk w Polsce – podaje niezalezna.pl
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d134zca

Przypomnijmy, że w sobotę w Żaganiu m.in. premier Beata Szydło i szef MON Antoni Macierewicz uroczyście przywitali amerykańskich żołnierzy, którzy przyjechali do Polski, by wzmocnić wschodnią flankę NATO. W tym czasie doszło do zhakowania oficjalnego portalu Żagania i stron stu innych gmin.

Na portalach, do których włamali się hakerzy, można było zobaczyć m.in. zaproszenie na marsz "Nie dla wojsk USA w Polsce". – 14 stycznia na życzenie rządu PiS utraci resztki suwerenności. Wojska amerykańskie podbiły Rzeczpospolitą bez wystrzału, wystarczyła zdrada elit. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński – to oni ściągnęli tu nowych Krzyżaków! – tak brzmiało uzasadnienie organizacji marszu.

Do sytuacji odniósł się burmistrz miasta. Wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że sprawcy zostaną ukarani.

d134zca

- Burmistrz Miasta Żagań stanowczo oświadcza, że Urząd Miasta Żagań nie jest w żaden sposób związany z treściami, które pojawiły się w Internecie w wyniku przestępstwa polegającego na złośliwym ataku hakerskim, skierowanym przeciwko państwu polskiemu. Odcinamy się od tych treści. Jednocześnie informujemy, iż trwa postępowanie służb mające na celu wykrycie i ukaranie sprawcy tego ataku – czytamy na stronie miasta.

Jak podaje niezalezna.pl, możliwe, że włamania były próbą sprawdzenia sektora odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo Polski.

d134zca

Podziel się opinią

Share
d134zca
d134zca
Więcej tematów