Trwa ładowanie...

Zgrzyt między posłem a ministrem. Mularczyk o wypowiedziach Czaputowicza: "szkodliwe"

Wypowiedzi nowego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza nie wszystkim się podobają. Co więcej, przyznają się do tego nie tylko przeciwnicy rządu. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk na Twitterze upomniał szefa MSZ.

Share
Zgrzyt między posłem a ministrem. Mularczyk o wypowiedziach Czaputowicza: "szkodliwe"Źródło: PAP, fot: HAYOUNG JEON
d16zx4t

Niemiecka prasa cytuje słowa Jacka Czaputowicza o reparacjach wojennych. Przypomnijmy, że szef polskiego MSZ powiedział, że w relacjach między rządami Polski i Niemiec ten temat nie istnieje. Obojętnie obok tych słów nie przeszedł Arkadiusz Mularczyk. Jest on przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej.

"To nie zależy od decyzji ministra Czaputowicza, kiedy sprawa reparacji za II wojny światowej stanie na agendzie międzyrządowej" - napisał. Co więcej, dodał, że wypowiedzi szefa MSZ ocenia jako "szkodliwe".

Zdaniem niektórych internautów Mularczyk się zagalopował. "Niezależnie od pańskiego zdania, takie publiczne komentarze są karygodne! U cioci na imieninach może pan gadać, co ślina na język przyniesie" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Niemiecka prasa o Czaputowiczu

- Świeżo nominowany szef dyplomacji Czaputowicz ma do spełnienia trudną misję - ma poprawić zakłócone relacje z Niemcami. Dlatego postępuje w niektórych sprawach całkiem inaczej niż jego poprzednik - napisał "Die Welt".

Jak dodał, w odróżnieniu od swojego poprzednika Witolda Waszczykowskiego, Czaputowicz stara się najwidoczniej "nie stawiać ciężarów przeszłości na pierwszym miejscu". - Z pewnością nie dążymy do tego, by problem (reparacji) był obciążeniem dla naszych stosunków - zacytował ministra.

d16zx4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16zx4t
d16zx4t
Więcej tematów