Trwa ładowanie...

Zenek Martyniuk w szkolnym podręczniku. Uczniowie w szóstej klasie poznają hit

Jeden z największych hitów Zenka Martyniuka, "Przez twe oczy zielone", a właściwie jego parafraza znalazła się w podręczniku do szóstej klasy szkoły podstawowej.

Share
Zenek Martyniuk, niezaprzeczalny król muzyki disco polo. Parafraza jego piosenki jest w książce dla uczniów klasy szóstej
Zenek Martyniuk, niezaprzeczalny król muzyki disco polo. Parafraza jego piosenki jest w książce dla uczniów klasy szóstejŹródło: ONS, Fot: Pawel Kibitlewski
d2pmcr5

Zenek Martyniuk znalazł się w szkolnym podręczniku

Największy hit Zenka Martyniuka, "Przez twe oczy zielone", można znaleźć w podręczniku dla uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej. Dokładniej - znajduje się tam parafraza piosenki. Nie trudno się jednak domyślić, jaka piosenka była pierwowzorem.

W podręczniku szkolnym znalazł się przebój wędrownych artystów - grupy o nazwie Akcentus, która występuje przed damami i rycerzami. A jak wiadomo, zespół Zenka Martyniuka nazywa się Akcent.

d2pmcr5

Zenek w podręczniku szkolnym

Na utwór Zenka w książce do nauki języka polskiego natknęli się rodzice, którzy przeglądali podręczniki swoich dzieci.

Zadaniem uczniów, którzy w swoim podręczniku mają parafrazę utworu Zenka, jest podkreślenie czasowników i określenie ich formy gramatycznej.

Zenek Martyniuk i "Przez twe oczy zielone" w podręczniku

Tekst piosenki zamieszczonej w książce, której pierwowzorem jest utwór Zenka Martyniuka, brzmi:

"Odkąd zobaczyłem Ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie podczas ćwiczeń, nawet w boju. Co poradzę, Pani, na to, że ta miłość spadła na mnie. Daję swoje serce - za to, nie odmawiaj względów, nie! Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrącą, niech wtrącą, nie myślałem, i w twych oczu błękicie, błękicie będę żyć!"

Podział Mazowsza "na rympał"? Zgorzelski: Traktują mieszkańców jak bydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pmcr5

Podziel się opinią

Share
d2pmcr5
d2pmcr5
Więcej tematów