Trwa ładowanie...
d34ldld

Zemke w USA o Polakach w Afganistanie?

Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że w czasie wtorkowej wizyty wiceministra obrony Janusza Zemke w Dowództwie Operacji Antyterrorystycznej w Tampie na Florydzie zostaną ustalone ostatnie szczegóły wyjazdu polskich żołnierzy do Afganistanu.

Share
d34ldld

Januszowi Zemke, w czasie wizyty w Stanach Zjednoczonych, towarzyszy generał dywizji Mieczysław Cieniuch, który zajmuje się planowaniem strategicznym w Sztabie Generalnym. Jego obecność w składzie polskiej delegacji oznacza, że rozmowy w Tampie będą dotyczyły szczegółów operacyjnych, związanych z wyjazdem 300 naszych żołnierzy do Afganistanu.

Janusz Zemke nie chciał podać dokładnych powodów wyjazdu do Tampy, jednak na pytanie Polskiego Radia o cel wizyty w Dowództwie Operacji Antyterrorystycznej wiceminister odpowiedział: Nie jadę do Tampy, żeby podziwiać klimat na Florydzie i piękne widoki. Jadę tam, żeby mieć jasność, czy jesteśmy dobrze przygotowani i co mamy do wykonania w najbliższym czasie.

Wiceminister Zemke dodał, że większość szczegółów związanych z polską misją w Afganistanie nie zostanie ujawniona ze względów bezpieczeństwa. (jask)

d34ldld

Podziel się opinią

Share
d34ldld
d34ldld
Więcej tematów