Trwa ładowanie...
d4hhlko
Zderzenie pociągów pod Zurychem, są ranni
x-news/TVN 24
Katarzyna Bogdańska

Zderzenie pociągów pod Zurychem, są ranni

Dwa szwajcarskie pociągi zderzyły się w piątek rano w okolicach dworca Rafz, na północ od Zurychu. Rannych zostało pięć osób, z których jedna jest w ciężkim stanie - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hhlko

Wcześniej dziennik "20 Minutes", powołując się na ratownika, pisał o 49 osobach, które odniosły obrażenia.

Do zderzenia doszło przed 7.00 rano. Szwajcarskie koleje poinformowały, że w wypadku brał udział skład jadący z Zurychu do miasta Szafuza (niem. Schaffhausen) i pociąg podmiejski z Rafz do Szafuzy, które zderzyły się na zwrotnicy tuż przed stacją.

d4hhlko

Oba pociągi jechały w tym samych kierunku. Doszło do uderzenia bocznego - czytamy w "Neue Zürcher Zeitung". W wyniku kolizji jeden z pociągów się wykoleił, ale wagony nie poprzewracały się.

"20 Minutes" cytuje świadka, który opowiada, że pociąg Intercity z Zurychu wjechał od tyłu w pociąg podmiejski, jadący w kierunku miasta Schaffhausen. - Intercity się wykoleił - powiedział 18-letni mężczyzna. Dodał, że wagony z obu pociągów zostały "nieznacznie uszkodzone". Jak czytamy na stronie sbb.ch, linia kolejowa Zurych-Schaffhausen jest zawieszona do odwołania.

Jeden z ratowników poinformował, że z powodu wypadku zmobilizowano karetki pogotowia z całego regionu. Lokalne media informują też o śmigłowcach ratowniczych.

d4hhlko

Powód kolizji nie jest znany.

Źródło: PAP/WP

d4hhlko

Podziel się opinią

Share
d4hhlko
d4hhlko
Więcej tematów