WP
x-news/TVN 24IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
katastrofa lotnicza
20-08-2015 (11:44)

Zderzenie dwóch sportowych samolotów na Słowacji, 7 osób zginęło

Siedem osób zginęło w rezultacie zderzenia się w powietrzu dwóch przewożących spadochroniarzy samolotów koło miejscowości Czerveny Kameń w powiecie Ilava na północnym zachodzie Słowacji - poinformowały służby ratownicze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jeden z samolotów spadł na trudno dostępny leśny teren pasma górskiego Białe Karpaty w pobliżu granicy Republiki Czeskiej, a drugi około dwóch kilometrów od Czervenego Kamenia.

Według przedstawiciela placówki badań wypadków słowackiego ministerstwa transportu, dwa turbośmigłowe dwusilnikowe samoloty L-410 Turbolet z odbywającymi trening przed pokazami lotniczymi spadochroniarzami zderzyły się na wysokości około 1500 metrów. W obu maszynach było łącznie 38 ludzi. Zginęło czterech członków załóg obu samolotów oraz trzech spadochroniarzy.

WP

31 spadochroniarzy zdołało wyskoczyć, wszyscy z nich doznali obrażeń.

Jest to już trzeci w ostatnim czasie na Słowacji wypadek lotniczy z ofiarami śmiertelnymi. 17 lipca w turystycznym regionie Słowacki Raj rozbił się śmigłowiec ratowniczy Agusta A109, nikt z czterech lecących nim ludzi nie przeżył. Natomiast w katastrofie wojskowego śmigłowca Mi-17, do jakiej doszło 28 lipca w okolicach Preszowa we wschodniej Słowacji, zginął pilot, a dwaj pozostali członkowie załogi odnieśli ciężkie obrażenia.

Polub WP Wiadomości
WP
WP