Trwa ładowanie...
dtyci0d
20-08-2015 11:44

Zderzenie dwóch sportowych samolotów na Słowacji, 7 osób zginęło

Siedem osób zginęło w rezultacie zderzenia się w powietrzu dwóch przewożących spadochroniarzy samolotów koło miejscowości Czerveny Kameń w powiecie Ilava na północnym zachodzie Słowacji - poinformowały służby ratownicze.

Share
dtyci0d

Jeden z samolotów spadł na trudno dostępny leśny teren pasma górskiego Białe Karpaty w pobliżu granicy Republiki Czeskiej, a drugi około dwóch kilometrów od Czervenego Kamenia.

Według przedstawiciela placówki badań wypadków słowackiego ministerstwa transportu, dwa turbośmigłowe dwusilnikowe samoloty L-410 Turbolet z odbywającymi trening przed pokazami lotniczymi spadochroniarzami zderzyły się na wysokości około 1500 metrów. W obu maszynach było łącznie 38 ludzi. Zginęło czterech członków załóg obu samolotów oraz trzech spadochroniarzy.

31 spadochroniarzy zdołało wyskoczyć, wszyscy z nich doznali obrażeń.

dtyci0d

Jest to już trzeci w ostatnim czasie na Słowacji wypadek lotniczy z ofiarami śmiertelnymi. 17 lipca w turystycznym regionie Słowacki Raj rozbił się śmigłowiec ratowniczy Agusta A109, nikt z czterech lecących nim ludzi nie przeżył. Natomiast w katastrofie wojskowego śmigłowca Mi-17, do jakiej doszło 28 lipca w okolicach Preszowa we wschodniej Słowacji, zginął pilot, a dwaj pozostali członkowie załogi odnieśli ciężkie obrażenia.

dtyci0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtyci0d
dtyci0d
Więcej tematów