Trwa ładowanie...
d2mhzdo
14-06-2007 17:00

Zdanie złożone to problem dla gimnazjalistów

Najwięcej kłopotów na egzaminie gimnazjalnym uczniowie mieli z zadaniami złożonymi, w których do rozwiązania potrzebnych jest wykonanie kilku czynności. Mocną stroną gimnazjalistów jest odczytywanie informacji z wykresów i schematów oraz posługiwanie się nimi. Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła informacje na temat tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.

d2mhzdo
d2mhzdo

Dyrektor Komisji Marek Legutko mówi, że problemy sprawiały gimnazjastom również zadania sprawdzające wiedzę historyczną. Na przykład 40% nie potrafiło określić, że obiady czwartkowe organizował król Stanisław August Poniatowski, a renesans narodził się we Włoszech.

Najlepsze wyniki egzaminu uzyskali gimnazjaliści w województwach mazowieckim i małopolskim. Poza tym mamy sytuację, że dane województwo jest dobre w jednej części egzaminu, bo ma wyniki powyżej średniej - dodaje szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W części humanistycznej dobre wyniki osiągali gimnazjaliści w województwach podkarpackim, lubelskim i śląskim, a w części matematyczno-przyrodniczej - w województwie łódzkim.

Marek Legutko podkreśla, że słabe wyniki egzaminu gimnazjalnego wpływają na późniejszą edukację. W liceach ogólnokształcących do matury prawie w ogóle nie podchodzą ci uczniowie, którzy ukończyli gimnazjum z bardzo niskimi wynikami - mówi Marek Legutko. Ocenia, że to dramatyczny sygnał dla systemu edukacji.

Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje też, że na stronie internetowej www.scholaris.pl można sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego we wszystkich szkołach w Polsce.

d2mhzdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhzdo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj