Trwa ładowanie...
d19h0od

Zdalne nauczanie w Lubuskim. Koronawirus w zielonogórskich szkołach

Kolejne placówki szkolne w Zielonej Górze informują o przypadkach zakażeń koronawirusem wśród personelu oraz uczniów. Szkoły przechodzą na nauczanie zdalne czy hybrydowe. Sprawdź, gdzie będzie zdalne nauczanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauczanie zdalne w zielonogórskiej szkole
Nauczanie zdalne w zielonogórskiej szkole (Google Maps)
d19h0od

"Gazeta Lubuska" informuje o tym, że kilka placówek edukacyjnych w Zielonej Górze przejdzie na zdalne czy hybrydowe nauczanie. Wśród tych szkół jest: I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, V Licem Ogólnokształcące w Zielonej Górze oraz Zespół Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze.

Nauczanie hybrydowe w I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze

- W związku z wystąpieniem na terenie szkoły zachorowania na COVID-19, po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Zielonej Górze, od 9 do 23 października rozpoczynamy nauczanie hybrydowe - poinformowała dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego na oficjalnym profilu szkoły na Facebooku.

d19h0od

Placówka informuje, że: "wszystkie klasy II oraz niektóre klasy III - B,D,E przechodzą na nauczanie online. Pozostałe klasy mają lekcje stacjonarne w szkole (wszystkie klasy I oraz pozostałe klasy III - A, C, F). Lekcje odbywają się zgodnie z planem klasy oraz planem zastępstw".

Jak tworzyć edukację w świecie pełnym technologii? - Szkoła jutra

Nauczanie zdalne w V Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze

- Jedna z nauczycielek była nieobecna w szkole od ponad tygodnia, miała kontakt tylko ze swoją klasą. W uzgodnieniu z urzędem miasta i po konsultacjach z sanepidem wspomniana klasa ma zdalne nauczanie - w rozmowie z portalem gazetalubuska.pl poinformowała dyrektor V LO w Zielonej Górze Kamilla Jur.

d19h0od

Komunikat na temat koronawirusa w szkole pojawił się też na stronie internetowej zielonogórskiego "Ekologa". Można w nim przeczytać m.in., że w związku z wykryciem u jednego z pracowników szkoły COVID-19, podjęto działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w szkole.

"Uczniowie wybranych klas, w których zakażony nauczyciel miał zajęcia, przeszli na nauczanie zdalne" - można przeczytać w informacji podanej na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze. Dyrekcja podkreśliła też, że cały czas jest w kontakcie z sanepidem i sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Źródło: gazetalubuska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19h0od

Podziel się opinią

Share
d19h0od
d19h0od
Więcej tematów