Trwa ładowanie...

Zdalne nauczanie w budynku szkoły. Kontrola Kuratorium Oświaty w Łodzi

W jednej z łódzkich gmin rodzice złożyli oświadczenia, że ich dzieci nie mają możliwości uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Przypadków było jednak na tyle dużo, że sytuację postanowiło zbadać łódzkie kuratorium.
Share
Zdalne nauczanie w gmachu szkoły pod lupą łódzkiego kuratorium
Zdalne nauczanie w gmachu szkoły pod lupą łódzkiego kuratoriumŹródło: Pexels
d4vh495

Rozporządzenie ministra edukacji Przemysława Czarnka pozwala na naukę stacjonarną w szkole. Możliwe jest to w przypadku niepełnosprawności ucznia lub jeśli osoba "nie może realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania". Wówczas w szkole organizowane są normalne lekcje lub realizowane jest zdalne nauczanie z budynku.

Zdalne nauczanie w gmachu szkoły pod lupą łódzkiego kuratorium

"Dziennik Łódzki" podaje, że taka sytuacja ma miejsce w jednej z gmin w regionie. W Warcie takie oświadczenia złożyli rodzice uczniów aż siedmiu szkół. Stąd niektóre dzieci uczą się w szkole, jednak odbywa się to z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego - podkreśla dyrekcja placówki. Takich przypadków jest jednak na tyle dużo, że Kuratorium Oświaty w Łodzi postanowiło zbadać, skąd taki gwałtowny wzrost.

d4vh495

Przeczytaj: Zdalne nauczanie. Tysiące uczniów nadal bez sprzętu. Ratuje ich smartfon

Zdalne nauczanie w budynku szkoły ma również miejsce w kilku łódzkich liceach i podstawówkach. Rząd zakłada, że w praktyce powrót do szkół, częściowo lub całkowicie, nastąpi w Polsce 18 stycznia. W związku z przerwą świąteczną placówki oświaty mają zostać zamknięte 23-24 grudnia. Następnie, od 4 stycznia, wszyscy uczniowie z całego kraju rozpoczną ferie zimowe 2021, które obędą się w jednym terminie.

Mariusz Błaszczak premierem? Michał Kamiński ma teorię

Źródło: dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4vh495

Podziel się opinią

Share
d4vh495
d4vh495
Więcej tematów