Trwa ładowanie...

Zdalne nauczanie. Dwie szkoły w trybie zdalnym, 156 w mieszanym

Z powodu wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem, w 156 szkołach wprowadzono tryb mieszany. Dwie placówki w całym kraju funkcjonują obecnie tylko w trybie zdalnym.

Share
Zdalne nauczanie. Ponad 150 szkół funkcjonuje w trybie mieszanym
Zdalne nauczanie. Ponad 150 szkół funkcjonuje w trybie mieszanym Źródło: Pixabay
d449hkb

W 156 szkołach nauka odbywa się w trybie mieszanym. Część uczniów ma zajęcia w klasach, a reszta ma naukę zdalną - podaje portal RMF 24.

- Kiedy mamy potwierdzony pozytywny przypadek wtedy na kwarantannę przechodzi cały oddział, bez względu na to, czy są w nim uczniowie zaszczepieni, czy ci, których rodzice nie zdecydowali się na to. Jedyna różnica jest taka, że uczniowie zaszczepieni nie będą musieli odbywać kwarantanny - powiedział RMF 24 dyrektor Szkoły Podstawowej numer 51 w Lublinie Marek Krukowski.

Obowiązek noszenia maseczek przez uczniów w szkołach dotyczy tylko części wspólnych, np. korytarza. Maseczki nie trzeba mieć w klasie podczas nauki.

Paweł Szrot: prezydent zawetuje "lex TVN", ale jest otwarty na dialog

Jak informuje RMF FM, nauczyciele nie mają narzędzi, żeby nakazywać uczniom zakładanie maseczek. Mogą jedynie rekomendować zasłanianie ust i nosa, a to nie zawsze skutkuje - podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie Marek Wąsik. Jak dodaje, "rekomendacja, czy nawet zalecenie, nie jest obowiązkiem".

d449hkb

Podkreśla, że otrzymuje bardzo dużo informacji od niektórych rodziców, którzy denerwują się i pytają, na jakiej podstawie prawnej dzieci mają nosić maseczki.

- My tej podstawy prawnej w zasadzie nie możemy wskazać. Jest jakieś rozporządzenie, które trzeba by jednak dopasować do Konstytucji, dlatego nauczyciele mogą tylko apelować - mówi dyrektor.

Źródło: RMF 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d449hkb

Podziel się opinią

Share
d449hkb
d449hkb
Więcej tematów