Trwa ładowanie...

Zbrodnia w Borowcach. Z Francji nadeszła przesyłka. Adresatem Jacek Jaworek

Wraca sprawa brutalnego morderstwa w Borowcach. Do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej dotarła tajemnicza przesyłka z Francji. Jej odbiorcą - jak wynika z napisu na kopercie - jest ukrywający się od prawie trzech miesięcy Jacek Jaworek.

Share
Zbrodnia w Borowcach. Z Francji nadeszła przesyłka. Adresatem Jacek Jaworek. Źródło: East News, Śląska Policja
Zbrodnia w Borowcach. Z Francji nadeszła przesyłka. Adresatem Jacek Jaworek. Źródło: East News, Śląska Policja
dydewzp

Mężczyzna zabił wówczas swojego brata, szwagierkę oraz ich syna. Po dokonaniu bestialskiej zbrodni Jaworek zbiegł z miejsca zdarzenia i poszukiwany jest do tej pory. Policja wyznaczyła też nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za pomoc w ustaleniu miejsca jego pobytu.

Teraz w sprawie pojawił się nowy element. Na adres OSP Borowce z zagranicy dotarła przesyłka skierowana do Jaworka.

dydewzp

Zobacz też: kryzys uchodźczy. Dramatyczna relacja dziennikarza WP: "Są na granicy życia i śmierci"

- Przyszła w ubiegłym tygodniu z Francji. Prawdopodobnie jakieś ponaglenie. Nie zaglądaliśmy do środka - mówi były prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowcach Marian Błaszczyk. Zaznacza, że na paczce widniał napis "Jacek Jaworek OSP Borowce", choć adresat nigdy nie działał w lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Prezesem OSP był za to kiedyś ojciec Jaworka.

Błaszczyk dodaje, że w polu "nadawca" wpisano "Google". Z uwagi na to, że w chwili próby dostarczenia listu nikogo nie było na terenie straży, przesyłka wróciła do placówki pocztowej.

dydewzp

Przesyłka do Jaworka. Sprawę bada prokuratura

O sprawie została już powiadomiona prokuratura. - Ta przesyłka została zabezpieczona w siedzibie Poczty Polskiej. Obecnie prokuratura ustala, jakie były losy tej przesyłki od końca ubiegłego tygodnia - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

- Przesyłka ta została nadana we Francji przez jedną z globalnych firm internetowych. W toku śledztwa zostały przeprowadzone oględziny tej przesyłki przez policjantów z udziałem techników kryminalistyki – powiedział rzecznik.

Prokuratura nie zdradza jednak, co było w środku. - W toku dalszego śledztwa będziemy weryfikować, czy informacje znajdujące się w tej przesyłce mogą mieć jakieś znacznie dla śledztwa, które prowadzimy, a w szczególności w zakresie poszukiwań podejrzanego w tej sprawie - dodaje Ozimek.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dydewzp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dydewzp
dydewzp
Więcej tematów