Trwa ładowanie...
d12wwlh

Zbiurokratyzowana Galeria Foksal

(inf. własna)

d12wwlh
d12wwlh

W Galerii Foksal w Warszawie od czwartku można oglądać prace 13 polskich i zagranicznych artystów, próbujących zmierzyć się z tematem biurokracji.

W niewielkim pomieszczeniu galerii rozciągnięto taśmę z napisem "biurokracja" autorstwa Jadwigi Sawickiej, na ścianach przyczepiono oryginalne tabliczki inwentaryzacyjne wypełnione przez Cezarego Bodzianowskiego, w ścianie Paweł Althamer wybił drzwi prowadzące do siedziby portalu Wirtualna Polska. Na sali znajdują się zdjęcia Tadeusza Kantora przywołujące rok 1979, kiedy to w galerii mieścił się urząd. Na podłodze leżą spinacze powyginane przez Edwarda Krasińskiego.

Prócz wymienionych już artystów swoje prace wystawili także: Mirosław Bałka, Stanisław Dróżdż, Robert Maciejuk, Chad McCail, Anna Niesterowicz, John Pilson, Steven Pippin, Piotr Uklański.

Zebrane prace - to według pomysłodawców przedsięwzięcia - kpina z sytuacji, w której znajduje się sama galeria. Częste inwentaryzacje i szkolenia przeciwpożarowe to codzienność pracujących tam osób.

Wystawę można oglądać do 10 września. (mk)

d12wwlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12wwlh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj