Trwa ładowanie...
d2rhcv8

Zbiurokratyzowana Galeria Foksal

(inf. własna)

d2rhcv8

W Galerii Foksal w Warszawie od czwartku można oglądać prace 13 polskich i zagranicznych artystów, próbujących zmierzyć się z tematem biurokracji.

W niewielkim pomieszczeniu galerii rozciągnięto taśmę z napisem "biurokracja" autorstwa Jadwigi Sawickiej, na ścianach przyczepiono oryginalne tabliczki inwentaryzacyjne wypełnione przez Cezarego Bodzianowskiego, w ścianie Paweł Althamer wybił drzwi prowadzące do siedziby portalu Wirtualna Polska. Na sali znajdują się zdjęcia Tadeusza Kantora przywołujące rok 1979, kiedy to w galerii mieścił się urząd. Na podłodze leżą spinacze powyginane przez Edwarda Krasińskiego.

Prócz wymienionych już artystów swoje prace wystawili także: Mirosław Bałka, Stanisław Dróżdż, Robert Maciejuk, Chad McCail, Anna Niesterowicz, John Pilson, Steven Pippin, Piotr Uklański.

Zebrane prace - to według pomysłodawców przedsięwzięcia - kpina z sytuacji, w której znajduje się sama galeria. Częste inwentaryzacje i szkolenia przeciwpożarowe to codzienność pracujących tam osób.

Wystawę można oglądać do 10 września. (mk)

d2rhcv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rhcv8
Więcej tematów