Trwa ładowanie...

Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii

W kościołach wszystkich diecezji w Polsce odbędzie się dziś zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na konto Caritas Polska i przekazana później Caritas Japonia.

Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w JaponiiŹródło: AFP
di0ipxp
di0ipxp

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik podkreśla, że liczy się każdy grosz., a wszystkie zebrane środki zostaną przekazane japońskiej Caritas. - Wiadomo, że nasza pomoc nie rozwiąże wszystkich problemów, to jest zasobny kraj, który doszedł do tych zasobów wielką pracą, ale w takich momentach zawsze liczą się serce i życzliwość (...) - mówi przewodniczący episkopatu.

Dyrektor Caritas Polska ksiądz Marian Subocz podziękował Konferencji Episkopatu Polski za okazaną solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Zapewnił, że Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Internationalis i Caritas Japonia i jest gotowa służyć potrzebującym zarówno pomocą jak i modlitwą.

Odpowiadając na apel Caritas Internationalis, Caritas Polska rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Japonii - już 12 marca. Dotąd Caritas Polska przekazała już na ten cel 50 tysięcy euro. Prezydium Episkopatu wystosowało wcześniej na ręce arcybiskupa Tokio - Petera Takeo Okady także list kondolencyjny w którym podkreślono, że myśli i modlitwy wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie biegną do Japonii.

di0ipxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di0ipxp
Więcej tematów