Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro szczerze o Polskim Ładzie. "Czas zabawy się skończył"

Rząd Zjednoczone Prawicy zaprezentował założenia Polskiego Ładu - programu rozwoju dla Polski na najbliższe lata. W czasie konferencji pojawił się też Zbigniew Ziobro. Jak zaznaczył polityk, "czas zabawy w ciuciubabkę z przestępcami się skończył". Minister mówił też o zmianach ws. alimentów i zwalczania pedofilii.

Share
Polski Ład. Zbigniew Ziobro pojawił się na konferencji
Polski Ład. Zbigniew Ziobro pojawił się na konferencjiŹródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK
d224g9d

W sobotę rząd Zjednoczonej Prawicy zaprezentował założenia programu Polski Ład. Ten ma być pakietem reform i ustaw, które doprowadzą do wzmocnienia polskiego gospodarki, ale także zmian w sferze społecznej.

Polski Ład. Zbigniew Ziobro o zapewnianiu bezpieczeństwa

Na konferencji dotyczącej Polskiego Ładu pojawił się też Zbigniew Ziobro. - Zapewnienie bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych oczekiwań, jakie Polacy mają do tych, którzy rządzą - podkreślił minister sprawiedliwości.

d224g9d

Jak zaznaczył, rząd PiS odniósł w tej sprawie sukces, a z badań wynika, że Polacy w dużej większości (80 proc. w sondażu CBOS - red.) czują się w Polsce bezpieczni.

Już nie Nowy Ład, a Polski Ład. Radosław Fogiel wyjaśnia

- Warto było tę pracę podjąć, bo przynosi ona wymierne rezultaty. Pakiet ustaw, które przygotowaliśmy, jest tu pewnego rodzaju kontynuacją. Jest to też spojrzenie na poszczególne elementy, które wzięte razem dają ten rezultat, że Polacy czują się dziś bezpieczni - zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Polski Ład. Ziobro: czas zabawy w ciuciubabkę się skończył

Lider Solidarnej Polski podkreślił, że przez ostatnie lata Zjednoczona Prawica zrobiła dużo, by zwalczyć patologie takie, jak np. luki VAT-owskie. - Przyspieszyliśmy postępowania, które trwały latami, a w tym czasie znikały firmy, które żerowały na Polsce. Czas zabawy w ciuciubabkę się skończył - mówił.

d224g9d

Minister sprawiedliwości podkreślił też, że rząd chce działać mocniej w sferze bezpieczeństwa dzieci. - Matka będzie mogła ściągnąć ze strony jeden prosty formularz. Do niego jeden załącznik - świadectwo urodzenia. Na ten podstawi sąd natychmiast zasądzi ściągnięcie alimentów - podkreślał Zbigniew Ziobro.

Jak dodał, Polski Ład zakłada także zaostrzenie kar za gwałt. - Będziemy wprowadzali bardzo wysokie kary za takie czyny, które często do końca życia pozostawiają olbrzymią krzywdę w psychice kobiety - zaznaczył.

Zmiany mają także dotknąć kwestii pedofilii. - Wprowadziliśmy specjalny rejestr pedofilów. Wprowadziliśmy też, pod groźbą kary, że każdy, kto wie o przypadku pedofilii, będzie musiał poinformować o tym organy ścigania - mówił Zbigniew Ziobro. - My zawsze musimy dawać szansę dzieciom - dodał polityk.

Polski Ład. Jarosław Kaczyński: Polakom należy się życie, jak na Zachodzie

Przed Zbigniewem Ziobro głos ws. Polskiego Ładu zabrali m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

d224g9d

- Przypadł mi dziś zaszczyt przedstawienia wstępu do programu Polski Ład. Można powiedzieć, programu wielkiego. Dziś po wielu przygodach zostanie przedstawiony Polakom - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodał Jarosław Kaczyński, "Polakom należy się życie takie, jak na Zachodzie". - Teraz jest szansa, by te aspiracje zostały załatwione w ciągu tego dziesięciolecia. Nie możemy tego zmarnować - podkreślał wicepremier.

Z kolei Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "dzięki rozwiązaniom Polskiego Ładu Polska będzie miejscem lepszym do życia".

- Jesteśmy w przededniu realizacji Polskiego Ładu. Mam świadomość, jak trudne są okoliczność. Mam świadomość głębokich podziałów na scenie politycznej, głębokich podziałów społeczeństwie, ale nie czas dzisiaj, żeby rozpatrywać przyczyny tych podziałów, dzisiaj jest czas, żeby zaprosić wszystkich do tego optymistycznego, pozytywnego planu dla Polski, do Polskiego Ładu - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d224g9d

Podziel się opinią

Share
d224g9d
d224g9d
Więcej tematów