Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński najgorzej oceniani. Polacy o nowym rządzie

Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński to politycy, którzy są najgorzej oceniani przez Polaków wśród wszystkich członków nowego rządu. Sondaż wskazał też, że to premier Mateusz Morawiecki zbiera najwięcej ocen pozytywnych.

Share
Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński najgorzej oceniani
Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński najgorzej ocenianiŹródło: Agencja Gazeta
d15f2co

Zbigniew Ziobro otrzymał 49,4 proc. negatywnych wskazań w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", w którym ankietowanych pytano o ocenę nominacji do zrekonstruowanego rządu Zjednoczonej Prawicy.

– To cena, którą płaci za bujanie prawicową łódką - mówi "Rz" Marcin Duma, szef IBRiS. Zauważa również, że w ostatnim czasie na Ziobrę spadła krytyka z niemal wszystkich stron sceny politycznej.

d15f2co

Na drugim miejscu tej niechlubnej klasyfikacji znalazł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z 42,6 proc. negatywnych opinii. Kolejna lokata przypadła Jackowi Sasinowi, którego nominację źle ocenia 39,1 proc. badanych.

Zobacz też: Najnowszy sondaż IBRIS dla WP. Mocna pozycja PiS. Norkiene: To efekt "zasłony dymnej"

Najwięcej ocen pozytywnych w sondażu dl 'Rz" zebrał z kolei premier Mateusz Morawiecki.

Utrzymanie Morawieckiego na stanowisku premiera dobrze oceniło 43,2 proc. ankietowanych.

d15f2co

Drugie miejsce pod względem ocen pozytywnych zajął szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak (39,2 proc.), a na podium znalazł się też minister zdrowia Adam Niedzielski z 38,3 proc. pozytywnych opinii.

Przemysław Czarnek szefem MEN. Oceny Polaków

Choć dużo emocji budzi nominacja Przemysława Czarnka na szefa MEN, to jednak w tym badaniu tego nie widać. Otrzymał on 34,7 proc. głosów negatywnych (przy 30,2 proc. pozytywnych), ale jednocześnie niemal 22 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie zna tego polityka.

Zdaniem szefa IBRiS to właśnie ten ostatni czynnik ma znaczenie, bo osoby interesujące się szeroko polityką są w mniejszości, a ludzi zajmują teraz przede wszystkim sprawy związane z koronawirusem.

Sondaż IBRiS przeprowadzono w dnaich 2-3.10.2020 metodą CATI na grupie 1,1 tys. respondentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15f2co

Podziel się opinią

Share
d15f2co
d15f2co
Więcej tematów