Trwa ładowanie...
dxprwyx

Zbigniew Ziobro do dymisji? Jest odpowiedź ministra: "Strach zajrzał w oczy?"

Lider Koalicji Obywatelskiej Borys Budka poinformował we wtorek, że jego klub złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Jest już odpowiedź ministra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro do dymisji? Jest odpowiedź: Strach zajrzał w oczy?"
Zbigniew Ziobro do dymisji? Jest odpowiedź: Strach zajrzał w oczy?" (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski, Reporter)
dxprwyx

- Czas powiedzieć: sprawdzam. Chcemy zobaczyć, czy to wszystko, o czym mówi Jarosław Kaczyński i jego ludzie jest prawdą, czy też jak zawsze, pan premier Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i zrujnował polską prokuraturę - mówił na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu Koalicji Obywatelskiej i lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Lider KO poinformował, że jego klub złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra Ziobry.

Zbigniew Ziobro: Strach zajrzał w oczy?

Ta zapowiedź, po kilku godzinach, doczekała się reakcji ministra sprawiedliwości.

dxprwyx

"Po tym, jak poinformowałem o nowych dowodach na przestępczą działalność Sławomira N., przybocznego Donalda Tuska, natychmiast PO chce mnie odwołać" - napisał na swoim profilu na Twitterze Zbigniew Ziobro. "Strach zajrzał w oczy? - dodał.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, w dniu, gdy w siedzibie PiS zebrało się kierownictwo tego ugrupowania, by zdecydować o dalszych losach koalicji rządzącej, Zbigniew Ziobro zorganizował dwie konferencje prasowe.

Pierwsza z nich, zwołana w siedzibie Prokuratury Krajowej dotyczyła śledztwa ws. afery Getback. Ziobro poruszył podczas niej także sprawę Sławomira Nowaka. Były polityk jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy.

Ziobro ujawnił, że prowadzącemu śledztwo prokuratorowi udało się przekonać "jednego z bardzo ważnych, kluczowych świadków, mających ogromną wiedzę na temat działalności Sławomira N. do bardzo intensywnej współpracy z polską prokuraturą".

dxprwyx

- Efektem tego dowiadujemy się niezwykle smutnych kolejnych historii związanych z działalności Sławomira N. nie tylko w okresie, gdy pełnił funkcję szefa instytucji odpowiedzialnej za budowę dróg i autostrad na Ukrainie - powiedział Ziobro.

Zbigniew Ziobro o sprawie Nowaka: nowe ustalenia ujrzą światło dzienne

Jak podkreślił "te nowe ustalenia (...), gdy pełnił on urząd ważnego ministra u boku Donalda Tuska ujrzą światło dzienne i znajdą swój wyraz w dalszych działaniach procesowych prokuratury".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxprwyx

Podziel się opinią

Share
dxprwyx
dxprwyx
Więcej tematów