Trwa ładowanie...
d1q8c86

Zbigniew Ziobro chce zwiększyć kary za atak na ratowników medycznych. "Tak dalej być nie może"

- Co do zasady, nie mogą to być kary w zawieszeniu. Muszą to być kary bezwzględnego pozbawienia wolności - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości chce zaostrzyć kary dla osób, które atakują członków ekip ratowniczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro podczas środowej konferencji podpisał nowe wytyczne
Zbigniew Ziobro podczas środowej konferencji podpisał nowe wytyczne (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1q8c86

- Wczoraj podjąłem decyzję, że tak dalej być nie może. Musimy działać w sposób stanowczy i zdecydowany - stwierdził w sobotę minister Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości przygotował wytyczne dla prokuratury oraz organów ścigania ws. zasad prowadzenia postępowań dotyczących przestępstw wobec ratowników medycznych. Podczas środowej konferencji je podpisał.

- Co do zasady, nie mogą to być kary w zawieszeniu. Muszą to być kary bezwzględnego pozbawienia wolności - podkreślił. I zaznaczył, że jeśli sąd będzie traktował takich sprawców przestępstw zbyt łagodnie, "zobowiązuje i nakazuje prokuratorom, by kierować apelację do sądów odwoławczych i domagać się znacznie surowszych kar".

Wśród wytycznych znajduje się obowiązek wszczęcia postępowania przez prokuraturę, kiedy pojawiają się np. doniesienia medialne na ten temat. Ziobro podkreślił, że decyzję o podjęciu działań podjął po ataku amerykańskiego operatora filmowego Matthew L. Mężczyzna wszczął awanturę w bydgoskim hotelu. Potem zaatakował ratownika i policjantów.

d1q8c86

Zobacz także: „PiS robi wszystko, żeby z Donalda Tuska zrobić prezydenta Polski”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q8c86

Podziel się opinią

Share

d1q8c86

d1q8c86
Więcej tematów