Trwa ładowanie...
18-08-2015 13:13

Zbigniew Stonoga stawił się prokuraturze. Usłyszał kolejny zarzut

Zbigniew Stonoga stawił się we wtorek w warszawskiej Prokuraturze Apelacyjnej. Postawiono mu tam kolejny zarzut. Chodzi o dalsze ujawnianie akt śledztwa bez zgody prowadzącego.

Zbigniew Stonoga stawił się prokuraturze. Usłyszał kolejny zarzutŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1n7uj9
d1n7uj9

Zbigniew Stonoga dostał wezwanie do prokuratury w piątek. Miał usłyszeć zarzut utrudniania postępowania karnego. Chodzi o dokumenty, które ujawnił w ubiegłym tygodniu, a które mają dotyczyć działania grupy przestępczej w sądzie w Katowicach.

Stołeczni śledczy wszczęli postępowanie w sprawie rewelacji biznesmena. Jak ustalił portal tvp.info, funkcjonariusze CBŚP pojawili się u Stonogi z nakazem wydania wszystkich dowodów dotyczących przestępczych działań w katowickim sądzie. Ten jednak odmówił wydania nagrań i dokumentów - stwierdził, że ich nie ma. Stąd wniosek o zatrzymanie i postawienie mu zarzutów.

Biznesmen miał stawić się w prokuraturze w poniedziałek, ale tego nie zrobił. Miał mieć zabieg w jednym ze szpitali.

Prokuratura rozważała już - jak informuje tvp.info - wysłanie za Stonogą listu gończego. Ten jednak sam stawił się we wtorek. Był przesłuchiwany przez pięć godzin. Z prokuratury został wypuszczony za poręczeniem majątkowym w wysokości 50 tysięcy złotych.

d1n7uj9

- Jestem podejrzany o ujawnienie akt - powiedział IAR po wyjściu z prokuratury. Dodał, że tylko opublikował postanowienie prokuratury, w którym wskazywany jest wiceprezes Sądu Okręgowego w Katowicach. - To, zdaniem prokuratury apelacyjnej, było przestępstwem utrudniania śledztwa - stwierdził.

O Zbigniewie Stonodze stało się głośno jak na profilu na portalu społecznościom ujawnił fotokopie tajnych akt pochodzących z tzw. afery taśmowej. Po wybuchu afery został wezwany na przesłuchania. Tym razem ujawnił kolejne dokumenty. Za pierwszym razem, kiedy ujawnił fotokopie akt, doszło do rekonstrukcji rządu.

d1n7uj9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n7uj9
Więcej tematów