Trwa ładowanie...
d189p8b

Zbigniew Stonoga stawił się prokuraturze. Usłyszał kolejny zarzut

Zbigniew Stonoga stawił się we wtorek w warszawskiej Prokuraturze Apelacyjnej. Postawiono mu tam kolejny zarzut. Chodzi o dalsze ujawnianie akt śledztwa bez zgody prowadzącego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Stonoga stawił się prokuraturze. Usłyszał kolejny zarzut
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d189p8b

Zbigniew Stonoga dostał wezwanie do prokuratury w piątek. Miał usłyszeć zarzut utrudniania postępowania karnego. Chodzi o dokumenty, które ujawnił w ubiegłym tygodniu, a które mają dotyczyć działania grupy przestępczej w sądzie w Katowicach.

Stołeczni śledczy wszczęli postępowanie w sprawie rewelacji biznesmena. Jak ustalił portal tvp.info, funkcjonariusze CBŚP pojawili się u Stonogi z nakazem wydania wszystkich dowodów dotyczących przestępczych działań w katowickim sądzie. Ten jednak odmówił wydania nagrań i dokumentów - stwierdził, że ich nie ma. Stąd wniosek o zatrzymanie i postawienie mu zarzutów.

Biznesmen miał stawić się w prokuraturze w poniedziałek, ale tego nie zrobił. Miał mieć zabieg w jednym ze szpitali.

d189p8b

Prokuratura rozważała już - jak informuje tvp.info - wysłanie za Stonogą listu gończego. Ten jednak sam stawił się we wtorek. Był przesłuchiwany przez pięć godzin. Z prokuratury został wypuszczony za poręczeniem majątkowym w wysokości 50 tysięcy złotych.

- Jestem podejrzany o ujawnienie akt - powiedział IAR po wyjściu z prokuratury. Dodał, że tylko opublikował postanowienie prokuratury, w którym wskazywany jest wiceprezes Sądu Okręgowego w Katowicach. - To, zdaniem prokuratury apelacyjnej, było przestępstwem utrudniania śledztwa - stwierdził.

O Zbigniewie Stonodze stało się głośno jak na profilu na portalu społecznościom ujawnił fotokopie tajnych akt pochodzących z tzw. afery taśmowej. Po wybuchu afery został wezwany na przesłuchania. Tym razem ujawnił kolejne dokumenty. Za pierwszym razem, kiedy ujawnił fotokopie akt, doszło do rekonstrukcji rządu.

d189p8b

Podziel się opinią

Share
d189p8b
d189p8b
Więcej tematów