Trwa ładowanie...

Zbigniew S. z nowymi zarzutami. Sędzia usłyszała mocne słowa

Zbigniew S. usłyszał kolejny zarzut. Sprawa dotyczy słów, jakie S. miał wypowiedzieć do sędzi w trakcie rozprawy związanej z jego żoną. Sędzia miała poprosić Zbigniewa S. o opuszczenie sali rozpraw, co nie spodobało się mężczyźnie.

Share
Zbigniew S. z zarzutami. Miał obrazić sędzię Zbigniew S. z zarzutami. Miał obrazić sędzię Źródło: East News, fot: Stefan Maszewski
d4f3d20

"Oskarżony znieważył sędziego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, czym dopuścił się występku opisanego w art. 226 p. 1 kodeksu karnego" - informuje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe.

Zbigniew S. obraził sędzię? Nowe zarzuty

Jak przekazano komunikacie, Zbigniew S. prokuratorski zarzut usłyszał na początku czerwca. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań w sprawie obrazy sędzi.

Sprawa dotyczy wydarzeń z czerwca 2020 roku, które rozegrały się w gmachu Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Trwało tam posiedzenie w przedmiocie zażalenia żony Zbigniewa S. - Iwony - na zastosowane przez prokuratora zabezpieczenia majątkowego na ich wspólnym mieniu.

Ziobro zyska posła? W tle kontrowersje wokół przywilejów dla szczepionych

Zbigniew S. obraził sędzię? "Pisowska i komunistyczna kur***"

W czasie rozprawy sędzia Eliza Roguszczak-Wilczyńska poprosiła Zbigniewa S. o opuszczenie sali, na której nie powinien się znajdować. To miało z kolei rozwścieczyć mężczyznę, który nawał sędzię "pisowską i komunistyczną kur***".

d4f3d20

Jak informuje prokuratura, w sprawie słów, które Zbigniew S. miał wypowiedzieć do sędzi Roguszczak-Wilczyńskiej, przesłuchano już sędzię, protokolanta oraz kilka innych osób będących wówczas na sali rozpraw. Dodatkowo zabezpieczono protokół z przebiegu tamtej rozprawy.

Zbigniew S. w areszcie. Wiele zarzutów wobec biznesmena

W sprawie, która miała wywołać burzliwą reakcję Zbigniewa S., Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga oskarża S. o wyłudzenie od Skarbu Państwa ponad 2 mln złotych. Zdaniem prokuratorów kwota ta mogłaby sięgać nawet 5 mln złotych, jednak zapobiegły temu działania kontrolne urzędów skarbowych.

Po wyłudzeniu pieniędzy małżeństwo S. miało podjąć działa zmierzające do "wyprania pieniędzy". Te miały posłużyć Zbigniewowi S. do zakupu domu o wartości ponad 1 mln zł, w którym Zbigniew S. mieszkał przed ucieczką z Polski. Mężczyzna ukrywał się m.in. w Holandii, skąd ostatecznie został sprowadzony do kraju na podstawie wystawionych za nim siedmiu międzynarodowych listów gończych. Obecnie S. przebywa w areszcie śledczym.

Za wyłudzanie pieniędzy Zbigniewowi S. grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, z kolei za obrazę sędziego S. może być ukarany grzywną lub karą pozbawienia wolności do roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4f3d20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f3d20
d4f3d20
Więcej tematów