Trwa ładowanie...
dg1yxgk

Zbigniew Rasielewski

Najnowsze informacje
2.0
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Golub-Dobrzyń

dg1yxgk

Zbigniew Rasielewski to politolog i samorządowiec związany z Toruniem i województwem kujawsko-pomorskim.

Zbigniew Rasielewski – życiorys

Zbigniew Rasielewski urodził się w 1979 roku. Pochodzi z Golubia-Dobrzynia. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kształcił się na Wydziale Humanistycznym na kierunku politologia ze specjalnością doradztwo medialne i polityczne. Zbigniew Rasielewski ukończył także studia podyplomowe z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych w Wyższej Szkole Społecznej i Medialnej. Odbył również kurs dla kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Na doświadczenie zawodowe Zbigniewa Rasielewskiego składa się praca w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym i Centrum Infrastruktury Poczty Polskiej, gdzie zdobył umiejętności związane z kierowaniem zespołami ludzkimi. Zbigniew Rasielewski był zatrudniony także w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W Departamencie Spraw Społecznych zajmował się pozyskiwaniem środków unijnych w ramach między innymi projektu stypendialnego „Zdolni na Start”. Poza tym Zbigniew Rasielewski był wykładowcą Wydziału Humanistycznego swojej Alma Mater w latach 2006-2008.

Zbigniew Rasielewski działa również społecznie. Podjął między innymi współpracę z Europejskim Instytutem na Rzecz Demokracji. Jest także pomysłodawcą akcji „Biała Niedziela” związanej z profilaktyką i promocją zdrowia. Działania prospołeczne Zbigniewa Rasielewskiego to także kooperacja ze Stowarzyszeniem „Rodzina Inspiruje!” oraz Stowarzyszeniem Niosących Pomoc „Amicus-Przyjaciel”.

Zbigniew Rasielewski – kariera polityczna

Zbigniew Rasielewski jest bliskim współpracownikiem posła na Sejm Zbigniewa Girzyckiego. Swoją karierę w polityce lokalnej rozpoczął w 2006 roku, gdy w wyborach samorządowych uzyskał mandat do Rady Miasta Torunia. Zasiadł wtedy w Komisji Rewizyjnej, Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inicjatyw Gospodarczych, jak również Zespole ds. Wspierania Inicjatyw Lokalnych. W 2010 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. Od tego samego roku nieprzerwanie pełni funkcję zastępcy prezydenta miasta. Do obowiązków Zbigniewa Rasielewskiego należy nadzór działań rady w zakresie mieszkalnictwa, architektury i budownictwa, gospodarki nieruchomościami, kartografii i geodezji, a także rozwoju.

W kwietniu 2018 roku Jarosław Kaczyński, prezes ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, oficjalnie potwierdził kandydaturę Zbigniewa Rasielewskiego na stanowisko prezydenta Torunia z ramienia partii w wyborach samorządowych 2018.

Zbigniew Rasielewski – życie prywatne

Zbigniew Rasielewski jest żonaty. Jego żona, Marietta, również pracuje w administracji państwowej. Polityk prywatnie jest miłośnikiem historii oraz toruńskich fortyfikacji.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg1yxgk
dg1yxgk
dg1yxgk
Więcej tematów
dg1yxgk