Trwa ładowanie...

Zażartował na lotnisku, że może mieć bombę. Dowcip słono go kosztował

Policjanci podjęli interwencję wobec dowcipnego pasażera, który na lotnisku Chopina w Warszawie, nadając bagaż zażartował, że może mieć bombę. Dostał mandaty w wysokości 1000 zł i nie wpuszczono go na pokład samolotu.

Zażartował na lotnisku, że może mieć bombę. Dowcip słono go kosztowałŹródło: WP.PL
d356r7b
d356r7b

Zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji przekazał, że do incydentu doszło we wtorek, gdy pasażer nadawał bagaż na lot do Londynu.

- Pozostawiając go, zapytał obsługę: "co będzie, jak w bagażu będzie bomba?". Na pytanie pracownika, czy jest coś, co może stwarzać zagrożenie, odpowiedział, że "chyba raczej nie ma", i oddalił się, nie udzielając wyjaśnień obsłudze - powiedziała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

- Takie zachowanie pasażera zaniepokoiło pracowników lotniska, którzy poinformowali o zdarzeniu policjantów. Ci szybko ustalili właściciela bagażu, a następnie pirotechnicy Straży Granicznej sprawdzili, czy w torbie nie znajdują się przedmioty czy urządzenia, mogące stwarzać zagrożenie - dodała. Mężczyzna widząc, że sytuacja jest bardzo poważna, zaczął tłumaczyć, że to był głupi żart.

Dostał dwa mandaty

Interwencja zakończyła się wypisaniem dwóch mandatów po 500 złotych. Jeden nałożono na mocy ustawy Prawo Lotnicze, która reguluje podstawowe przepisy porządkowe związane z bezpieczeństwem i ochroną lotów i lotnisk. Drugi mandat mężczyzna dostał za złamanie przepisów kodeksu wykroczeń.

d356r7b

- Jednocześnie przedstawiciel linii lotniczych, którymi miał lecieć mężczyzna, zadecydował o wycofaniu tego pasażera z lotu i nie wpuszczeniu go na pokład samolotu - powiedziała Adamus.

- "Żarty" dotyczące bezpieczeństwa mogą skutkować poniesieniem kosztów ewakuacji czy odwołania lotu, a nawet zarzutami karnymi - przypomniała.

Za fałszywe alarmy grozi nawet do ośmiu lat więzienia. W ostatnich miesiącach doszło do kilku sytuacji, w których z powodów tego typu "żartów" ewakuowano lotniska - m.in. w Warszawie i w podwarszawskim Modlinie.

d356r7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d356r7b
Więcej tematów