Trwa ładowanie...
d1kzn5g

Zatrzymano zwolenniczkę IS. Wracała do Niemiec

Niemiecka policja zatrzymała przy wjeździe do kraju wydaloną przez Turcję Niemkę, która miała być zwolenniczką tzw. Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano zwolenniczkę IS. Wracała do Niemiec
Zatrzymano zwolenniczkę IS. Wracała do Niemiec (PAP, Fot: Paul Zinken/DPA)
d1kzn5g

Niemieckie służby bezpieczeństwa poinformowały, że zatrzymały podczas wjazdu do Niemiec "zwolenniczkę tzw. Państwa Islamskiego". Prokuratura federalna w Karlsruhe zarzuca Niemce tureckiego pochodzenia przynależność do bojówek tej organizacji terrorystycznej.

Zatrzymana wraz z inną kobietą została wydalona przez władze tureckie i przybyła samolotem liniowym w piątek wieczorem do Frankfurtu nad Menem.

Jak poinformowały służby bezpieczeństwa, na pokładzie maszyny znajdował się także funkcjonariusz Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA).

d1kzn5g

Pieniądze od Państwa Islamskiego

Prokuratura generalna zarzuca zatrzymanej, że pod koniec 2014 r. wyjechała do Syrii, by żyć na terytorium tzw. Państwa Islamskiego. W 2015 r. kobieta miała poślubić jednego z dżihadystów, z którym przeniosła się do Iraku, gdzie zamieszkali w jednym z domów udostępnionych przez ISIS.

Kobieta zajmowała się gospodarstwem domowym, aby jej mąż mógł pozostać bez ograniczeń do dyspozycji organizacji. Podejrzana miała otrzymywać miesięcznie od ISIS 100 dolarów oraz posiadała karabin szturmowy. Para miała później wrócić do Syrii, gdzie na początku 2019 r. została zatrzymana przez kurdyjskie siły bezpieczeństwa.

d1kzn5g

Kobieta stanie przed sędzią śledczym Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH), który zadecyduje o wydaniu nakazu aresztowania i umieszczenia jej w areszcie śledczym.

tagesschau/jar

Przeczytaj też:
Co się stanie z dżihadystami deportowanymi z Turcji?
Turcja deportuje niemieckich członków ISIS

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kzn5g

Szymon Hołownia o starcie w wyborach prezydenckich 2020: mam dużo rzeczy do zrobienia

Podziel się opinią

Share

d1kzn5g

d1kzn5g
d1kzn5g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów