WP

Zatrzymano podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Mieli dokonywać rozbojów w latach 90.

W piątek rano funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Pod koniec lat 90. mieli dokonywać brutalnych rozbojów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyznom grozi do 18 lat więzienia
Mężczyznom grozi do 18 lat więzienia (123RF)
WP

- Na terenie zachodniej Polski dochodziło wtedy do napadów rozbójniczych na hurtownie, kantory, konwoje z pieniędzmi czy przesyłkami. Wszystko wskazywało na to, że kilku z nich mogła dokonać ta sama grupa osób - mówi komisarz Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Jak ustalili śledczy, grupa działała w latach 1998-2003. Funkcjonariusze wyjaśniali sprawę i poszukiwali sprawców od kilku miesięcy. Do zatrzymań doszło we wtorek okolicach Lubinia, Głogowa i Sławy (woj. lubuskie). Jak informuje kom. Jurkiewicz, zatrzymani byli zupełnie zaskoczeni - nie podejrzewali, że policja zajmie się wyjaśnianiem przestępstw popełnionych tak dawno. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania zabezpieczono marihuanę i metamfetaminę.

Podejrzani usłyszeli zarzuty "udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym". Zostali oskarżeni również o dwa rozboje z użyciem broni palnej - na hurtownię alkoholu i na konwój z pieniędzmi, oraz o usiłowanie dwóch kolejnych (na konwój pocztowy oraz kuriera z pieniędzmi).

WP

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Podejrzani trafili do aresztu. Grozi im do 18 lat więzienia. W sprawie zostaną przesłuchani także dwaj inni mężczyźni, którzy do prokuratury zostaną doprowadzeni z aresztów śledczych. Jak podaje PAP, do serii zatrzymań przyczyniły się zeznania "Sześćdziesiątki", czyli podejrzanego, który zdecydował się na współpracę z organami ścigania.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP