Trwa ładowanie...
turcja

Zatrzymano mężczyznę, który strzelał w powietrze przed ambasadą USA w Turcji

Turecka policja zatrzymała mężczyznę, który we wtorek oddał kilka strzałów w powietrze przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Ankarze - poinformowała agencja prasowa Anatolia. Dzień wcześniej w tureckiej stolicy został zabity ambasador Rosji.

Share
Zatrzymano mężczyznę, który strzelał w powietrze przed ambasadą USA w Turcji
Źródło: AFP, Fot: Ozan Kose
d48bavz

Anatolia relacjonuje, że mężczyzna oddał 8-9 strzałów ze strzelby, którą przyniósł schowaną pod płaszczem. Służby pilnujące amerykańskiej placówki dyplomatycznej zatrzymały napastnika; w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W związku z tym zajściem Amerykanie poinformowali o zamknięciu we wtorek "dla normalnych działań" ambasady w Ankarze oraz konsulatów w Stambule i Adanie.

d48bavz

Do strzałów przed placówką dyplomatyczną USA doszło następnego dnia po tym jak w galerii sztuki w Ankarze został zabity rosyjski ambasador w Turcji Andriej Karłow. Turecka policja zastrzeliła 22-letniego napastnika, który według tamtejszego MSW był przez dwa i pół roku funkcjonariuszem policyjnych sił prewencji w Ankarze.

Niedługo po zamachu tureckie władze poinformowały, że "bardzo wyraźne znaki" wskazują, iż napastnik należał do organizacji mieszkającego w USA islamskiego kaznodziei Fethullaha Gulena skonfliktowanego z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

oprac. Katarzyna Bogdańska

d48bavz

Podziel się opinią

Share
d48bavz
d48bavz
Więcej tematów